8 медалей здобула фастівчанка на клубному чемпіонаті світу

• 16.09.2019

У Києві 15 вересня завершився клубний чемпіонат світу з веслування на човнах «Дракон». Змагання такого високого гатунку вперше проходили в Україні. Чотири дні понад 1000 спортсменів з 15 країн розігрували 3500 медалей. Змагання відбувалися у чотирьох вікових категоріях: «юніори», дорослі спортсмени, а також мастерс (40 років і старше та 50 років і старше).

Дистанції у 200, 500 та 2000 метрів вздовж Оболонської набережної за великої кількості вболівальників чоловічі, жіночі та змішані команди долали на човнах «десятках» та «двадцятках».

Україну представляли 15 клубів з усіх регіонів: «Дніпро», «Буревісник», «Отаман», «Кайзер», «Ironman», «DBC», «Мала флотилія», «АBC», «Гетьман», «Харків», «Сальса» та інші.

Загалом за 4 дні змагань українські клуби вибороли 96 комплектів нагород, з них 38 золоті. Також 6 командних кубків за найкращі виступи, а саме найбільшу кількість здобутих медалей у човнах, які розраховані на десять та на двадцять веслувальників, залишилися в Україні. Головний Кубок – за перше місце у медальному заліку в головній дисципліні «на човнах двадцятках» виборов київський клуб «DBC».

Його честь успішно захищає фастівська веслувальниця  Наталія Докієнко (Natalia Dokienko).  У складі команди наша уславлена землячка виборола 6 золотих, срібну і бронзову медалі!

Довідково: Драгонбот – веслування на човні «Дракон». Цей човен являє собою каное на 10, 20 або 50 місць з головою і хвостом дракона.

Попереду човна сидить барабанщик. Він б’є у барабан і задає темп всім іншим спортсменам. На кожній стороні сидить по 10 веслярів, а на кормі – рульовий. Особливістю драгонботу є те, що для початку занять не потрібна спеціальна фізична підготовка. Крім того, у драгонботі немає вікових обмежень. Саме це і сприяло тому, що драгонбот став популярним у всьому світі.

Офіційні турніри проводять на 10-місних або 20-місних човнах. У них можуть брати участь чоловічі, жіночі, а також змішані команди. Дистанції, доступні для змагань, – 200м, 250м, 500м, 1км і 2 км.

Веслування на човнах «Дракон» входить до програми Всесвітніх ігор. Змагання з цього виду спорту регулює Міжнародна федерація драгонботу.