Алгоритм поведінки для пацієнта. Що робити, якщо у вас симптоми COVID-19?

• 21.03.2020
  1. Залишайтесь вдома.
  2. Подзвоніть своєму лікареві.
  3. Опишіть своєму лікарю симптоми, історію подорожей. Окремо потрібно розповісти, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані (наприклад, такими, що повернулися з країн з місцевим розповсюдженням вірусу).
  4. Виконуйте інструкції свого лікаря.
  5.  При невідкладних станах – температура вище 38, яка не збивається, та утруднене дихання – набирайте 103.

Пам’ятайте, більшість респіраторних захворювань мають схожі симптоми.

Підстави для підозри COVID-19:

1. – кашель;
  2. – ускладнене дихання;
  3. – підвищена температура;
  4. – протягом останніх 14 днів ви перебували в країні, де зафіксовано COVID-19;
  5. – контактування з людиною, інфікованою коронавірусом.

❌ Якщо ви маєте симптоми COVID-19, не потрібно негайно йти до свого лікаря або в найближчу лікарню.

❌Не потрібно самостійно приймати рішення та йти на тестування стосовно наявності COVID-19. По-перше, рішення про необхідність тестування приймає ваш сімейний лікар або терапевт. По-друге, в лабораторії та лікарні збільшується ризик підхопити вірус, якщо поруч буде людина з коронавірусом.

❌ Не потрібно робити тест на коронавірус людині зі звичайним ГРВІ.

✅Перше, що потрібно зробити, це – подзвонити лікарю, з яким укладено декларацію. Якщо ви не уклали декларацію, одразу телефонуйте на гарячу лінію з питань коронавірусу у вашій області, на гарячу лінію МОЗ 0-800-505-201 або Центру громадського здоров’я +38 044 425 43 54. Також можна подзвонити на Урядовий контакт-центр за номером 1545.

✅ Подальший алгоритм дій вам скаже ваш лікар або оператор контакт-центру, на який ви зателефонували.

❗ Запишіть та розмістіть так, щоб знайти найшвидше, наступні номери телефонів:

• – номер реєстратури центру надання первинної медико-санітарної допомоги, в якому ви обрали свого лікаря;
  • – номер мобільного вашого сімейного лікаря або терапевта;
  • – в кожній області працює цілодобова гаряча лінія з питань коронавірусної інфекції. Знайдіть та запишіть цей номер також. Київ та Київська область – 103, 0 800 505 201, (04563) 100 46, (0456) 310 046

❗ Подбайте про те, щоб у ваших батьків, бабусь, дідусів та інших літніх родичів також були номери телефонів, за якими вони можуть звернутися за консультацією та допомогою.