День Європи – свято, яке стало уособленням нашої європейської ідентичності, наших європейських прагнень та цінностей

Відповідно до Указу Президента України від 19.04.2003 № 339 у третю суботу травня відзначається День Європи, який у 2019 році припадає на 18 травня.

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.

Щорічно з нагоди свята у Брюсселі, де перебувають керівні органи ЄС, а також у країнах-учасницях ЄС відбуваються офіційні урочистості. Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у “Європейському домі”.

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День ЄвропиОскільки День Європи – 9 травня – збігається з Днем Перемоги, в Україні урочисті заходи проводять щорічно у третю суботу травня згідно з Указом Президента №339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

Наразі ми лише святкуємо День Європи. Проте і в цьому теж є щось євроінтеграційне. Гасло “Ми йдемо в європейський дім” для нас означає будівництво Української держави на принципах європейської демократії та політичної культури на засадах української духовності і моралі. Лише проводячи активну політику, проявляючи самоповагу і рішучість, Україна зможе посісти гідне місце в Європі, доконечно стати європейською країною.

У Фастові відзначення Дня Європи буде проводитись відповідно до заходів, затверджених розпорядженням міського голови від 10 травня ц.р. № 141од «Про cвяткування у 2019 році Дня Європи в місті Фастові».

З нагоди цього свята у місті передбачено проведення низки акцій. Зокрема, сьогодні – 17 травня у Центр Святого Мартіна, вул. Зигмунда Козара,13 відбудеться концерт класичної музики українських та європейських композиторів за участю учнів та вчителів Фастівської дитячої музичної школи. Початок о 16 годині.  А о 18:00 цього ж дня на площі Перемоги  (перед міським Палацом культури)  розпочнеться благодійний мистецький захід “Зробимо світ кращим” для збору коштів на лікування фастівчанина Ярослава Корнієнка. Виступатиме популярний колектив студії «DFL» під  керівництвом В. Псарюка.

Також долучаться до відзначення Дня Європи вихованці освітніх закладів міста, де пройдуть  тематичні уроки, виховні години, бесіди та інші заходи. У міській бібліотеці працює книжкова виставка-огляд “Від європейської ідеї до єдиної Європи”.

 

    БІЛЬШЕ НОВИН

    ДИВИТИСЬ