Едьютейнмент як ефективний метод навчання покоління Z

Кліпове мислення, не здатність зосередитись і постійне відволікання, – так описують сучасних школярів вчителі, психологи і фахівці освіти. Як захопити увагу покоління, народженого з гаджетом в руці? Це питання глибоко хвилює як батьків, так і вчителів.

І добре, що у місті вже є певний досвід, який допомагає розв’язувати цю задачу. Своїми напрацюваннями у цьому напрямі з колегами поділились вчителі української мови та літератури Іщенко О.М. та Тимошенко І.Л на майстер-класі, який пройшов 21 листопада у Фастівському НВК «ДНЗ – ЗОШ І – ІІІ ст. №3». Під час нього йшлося про потреби нинішніх учнів, їх особливості, а також зв’язок навчання з Інтернетом.

Сьогоднішнім школярам важко впоратися з одним завданням, вони так звикли до постійних стимулів від смартфонів та Інтернету, що на звичайних шкільних заняттях не можуть зосередитися. Покоління Z (10-24 років) та Альфа (0-9 років) народилися у світі, в якому алгоритми постійно змушують їх натискати, «скролити і свайпати» з шаленою швидкістю. Тепер непросте завдання постало й перед учителями. Як пристосувати традиційну навчальну програму до учнів, вихованих технологіями, і якою буде ціна компромісу з традиційною освітою?

Проте керівники майстер-класу переконливо довели, що дітей будь-якого віку можна зацікавити навчанням, надихнути на творчість та креативність. Зокрема, застосовуючи едьютейнмент, за яким ховається зовсім звичайна, абсолютно кожному близька річ, а саме – включення гри в процес навчання.