Фастів та Фонд енергоефективності відсьогодні партнери в межах Програми «Енергодім»

Фастів підтримує взаємовигідне партнерство з Фондом енергоефективності, що забезпечує спільну роботу над масштабними проектами в сфері енергомодернізації багатоповерхівок.

20 липня 2020 року відповідні Меморандуми про співпрацю були підписані в дистанційному режимі під час онлайн-презентації Програми та діяльності Фонду для місцевих ОСББ з Фастова, яка відбулася цього ж дня.

Сторони-підписанти Меморандуму взяли зобов’язання стимулювати розвиток практик енергозбереження та енергоефективності в житловому секторі регіону. Також Фонд спільно з міською радою будуть підтримувати та допомагати відповідальним ОСББ реалізовувати відповідні проекти з модернізації.

«Програма «Енергодім» підтримує ОСББ та надає фінансову допомогу для реалізації проектів з енергомодернізації будинків. Ми вважаємо, якщо міська влада теж долучиться до такої підтримки, то це однозначно зменшить фінансове навантаження на співвласників будинку та покаже відповідальність міської влади за якість та комфорт проживання містян» —  коментує Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності.

На початку 2020 року міська рада Фастова затвердила Програму відшкодування частини суми кредиту, які залучають ОСББ на впровадження заходів з енергозбереження та термомодернізації багатоквартирних будинків. Зокрема, в Програмі зазначено, що ОСББ може отримати відшкодування з місцевого бюджету у розмірі 15% суми кредиту на впровадження енергоефективних заходів за одним кредитним договором.

«У Фастові діє Програма відшкодування частини суми кредиту, залученого ОСББ на впровадження енергозберігаючих заходів. Завдяки модернізації багатоповерхівок ОСББ буде покращено їх енергетичну ефективність та збільшено термін експлуатації. Крім того, мешканці ОСББ матимуть економію коштів за комунальні послуги та комфортні умови проживання» — додає Михайло Нетяжук, міський голова Фастова.

Програма передбачає відшкодування частини суми за кредитами, залученими у національній валюті до 4-х років та здійснюється на підставі договору про співробітництво. ОСББ повинно подати відповідний пакет документів до сектору житлової політики, квартирного обліку, розподілу житла питань гуртожитків і ОСББ Фастівської міської ради. Деталі читайте в Програмі.

«Виконавчий комітет Фастівської міської ради надає компенсацію частини суми кредиту у розмірі до 15 % суми кредиту на впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирному будинку. Ці умови визначені у місцевій  Програмі. Звісно, сума відшкодування буде залежати і від кількості коштів, передбачених в міському бюджеті  і від від черги надходження реєстрів позичальників» — уточнюють фахівці Сектору житлової політики, квартирного обліку, розподілу житла та з питань гуртожитків і ОСББ  міської ради Фастова.

Загальна кількість багатоповерхових житлових будинків у Фастові – 158, з них,  30 будинків мають ОСББ. Переважна частина житлового фонду міста не відповідає сучасним вимогам використання енергетичних ресурсів, тобто, у цих будівлях низький рівень енергозбереження.

Актуальну інформацію про кількість та географію  підписаних Меморандумів про співпрацю, а також деталі про оновлені місцеві Програми підтримки ОСББ-учасників Програми «Енергодім» відслідковуйте на карті.