Фастівчани дружньо підтримали прекрасну традицію

• 16.05.2019

Сьогодні Фастів мовби ще більше розквітнув. До розмаїття квітів та буяння каштанів місто збагатилося веселковими кольорами вишиванок. Цього дня людей у традиційному українському одязі можна було зустріти бук­вально всюди – на вулицях, в магазинах, у транспорті, в установах, дитячих закладах. З самого ранку в місті панував святковий та піднесений настрій. Разом з усією країною, українством усього світу фастівчани відзначали самобутнє свято Всесвітній день вишиванки. До патріотичного свята долучились офіційні установи, громадськість міста.

В освітніх закладах відбувалась велика кількість подій та заходів, різного роду акцій: пройшли численні флешмоби, тематичні вихоні години, квести, інтерактивні ігри, виставки, мегамарші у вишиванках, концерти, покази фільмів, етнографічні лекторії – все, що стосується української культури і вишитої сорочки.

Наймасштабніше  вшанування етнічного вишитого українського одягу, що є могутнім символом благополуччя в родині, національної єдності, справжнього оберегу пройшло на площі Перемоги на майданчику біля міського Палацу культури. Його учасники у вишиванках, за кольором і орнаментом яких можна було вивчати географію та історію України, влаштували справжній флешмоб – вишику­вались у величезну вишиванко­ву різнобарвну інсталяцію з літер FASTIV Фастів місто з серцем»). А потім пройшлися дружнім, яскравим та веселим хороводом.

До колоритного святкування вбрана у вишанкові строї активно долучилась і делегація з польського міста Валч, яка нині перебуває в нашому місті з дружнім візитом.