Фастівську школу народної майстерності – будівлю біля міського Палацу культури – потрібно добудовувати!

Про це на понеділковій апаратній нараді говорив Почесний громадянин міста, міський голова Фастова 1975-1987  років, голова постійної комісії з питань будівництва Громадської ради Фастова та довгий час керівник однієї з будівельних організацій Анатолій Гірченко.

Вивчивши звіт науково-виробничого центру «Київський будпроект», який здійснив обстеження будівлі (недобудови) школи народної майстерності та враховуючи результати розгляду даного питання на Громадській раді, яка відбулася у п’ятницю, 4 жовтня, Анатолій Васильович запевнив громаду: школу можна і потрібно ДОБУДОВУВАТИ. В той час як представники громади, які не є експертами у даній області та не беруть звіт експертної організації до уваги запевняють: приміщення недобудови необхідно повністю знести.

У експертному звіті за результатами обстеження чітко сказано: фундамент школи не має дефектів, цегла, розчин відповідають нормам. Але є проблеми з гідроізоляцією фундаменту. Зовнішні стіни мають дефекти, певні частини оголені до арматури, у перекриттях підвалу дефектів не виявлено, у перекриттях першого поверху є певні дефекти, на другому поверсі – три дефекти (у пустотах). За результатами: дефектів та тріщин, які свідчать про деформацію основи та фундаменту нема. Технічний стан фундаменту задовільний. Перекриття будівлі знаходиться у задовільному стані.

Анатолій Васильович запевнив, що усі зазначені дефекти можуть бути усунені після відновлення будівельних робіт.

Важливо розуміти, що підрядна організація, яка стане переможцем тендеру, повинна буде виконати усі вимоги щодо будівництва та реконструкції Школи, в тому числі привівши до відповідності зауваження, зазначені у звіті. Адже нестиме за виконані роботи повну відповідальність. Роботи із знесення споруди – марна трата часу та коштів, а також затягування строків виконання усіх необхідних робіт.

Чи потрібно це громаді? Навряд.

Чи потрібна громаді нова будівля школи народної майстерності? Так, потрібна.

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ