Фастівський державний краєзнавчий музей відзначив  ювілей

• 02.10.2020

«Музейна тиша». Це розхоже словосполучення аж ніяк не може стосуватися нашого Фастівського краєзнавчого музею. Тут вирує життя: постійно оновлюються експонати, стенди, ведеться плідна наукова робота, поповнюються фонди, успішно організовуються численні виставки. А гостинні зали будинку історичних скарбів давно стали привітним місцем для пам’ятних культурологічно-історичних заходів. І основна заслуга в цьому музейних працівників, щиро відданих своїй справі.

Нині у них  ювілей. 30 років створення музею. Це не тільки свого роду історична віха, довжиною у три десятиліття, а й певний рубіж, що дає можливість оцінити пройдений шлях, згадати добрим словом тих, хто присвятив своє життя, свій талант становленню та розвитку музею, і звичайно, уточнити плани на майбутнє.

З ювілеєм створення музею вітали колектив керівники Фастова, колеги з інших міст, краєзнавці, працівники культури. Директор музею Тетяна Дакал не приховувала радість від того, що у їхнього закладу стільки справжніх друзів. Міський голова Михайло Нетяжук подякував колективу, який досліджує й охороняє духовні та матеріальні надбання фастівського краю, за те, що дає фастівчанам змогу на якийсь час повернутися у минуле, відчути хід історії. Грамотами виконавчого комітету Фастівської міської ради з  виплатою матеріальної винагороди були нагороджені Тетянв Дакал – директор КЗ ФМР «Фастівський державний краєзнавчий музей, Сергій Лисенко –  провідний науковий співробітник музею, кандидат історичних наук, член Національної спілки краєзнавців України та Ольга Ворожбит– директор відділу культури і туризму виконавчого комітету Фастівської міської ради 2000-2014 рр.

Усі гості відзначали, що протягом трьох десятиліть осередок історії і культури став однією з найкорисніших окрас нашого краю. І бажали йому подальшого успішного розвитку, цікавих знахідок, і нових досягнень у благородній справі збереження історичної пам’яті нашого караю, всієї України.

Завершилася тепла зустріч оглядовою екскурсією по новій експозиції музею.