Фастівський РС ГУ ДСНС  рекомендує заходи щодо запобігання поширенню захворюваності  на коронавірусну хворобу COVID-19

• 25.03.2020
  1. При наявності температури тіла вище 37 град С негайно звернутися в телефонному режимі до сімейного лікаря, а в разі його відсутності – до медичних установ за місцем проживання і виконуйте їх настанови.
  2. Не торкатися ні в якому разі руками свого обличчя, носа, очей.
  3. При порізах поверхонь шкіри на відкритих місцях рук, ніг, обличчя: використовувати медичний клей.
  4. Регулярно проводити вологе прибирання помешкання та протирання ручок внутрішніх та зовнішніх дверей, поверхні комп’ютерних клавіатур, мишок, мобільних телефонів дезінфікуючим розчином.
  5. Регулярно проводити провітрювання приміщень, в яких перебувають люди.
  6. Мити регулярно руки з милом на протязі 20 секунд під проточною водою.
  7. Без потреби не виходити за межі своїх помешкань.
  8. Уникати місць з масовим перебуванням людей.
  9. Здійснювати планування своїх маршрутів пересування з метою уникнення великих скупчень людей.

10.Уникати використання громадського транспорту, таксі та аналогічних їм ТЗ.

1. В разі неможливості уникнення місць з масовим перебуванням людей або використання громадського автотранспорту – одягати захисні маски або респіратори.

12.. Не торкатися без нагальної потреби поручнів та дверних ручок в будівлях та транспортних засобах.

1. Не натискати на ліфтові кнопки, кнопки терміналів незахищеними пальцями рук (використовувати для цього корпус кулькової ручки під ковпачком).

14 Уникати контактів з особами, які хворі на ГРВІ чи застуду.

1. Уникати спілкування зі сторонніми людьми, навіть з тими, яким Ви цілком довіряєте, на відстані менше 2 м.
  2. Медичні маски практично не захищають від інфікування вірусом здорових людей, але їх повинні носити хворі люди для нерозповсюдження своєї мокроти.
  3. Постійно пам’ятайте: носій інфекції може сам не знати про свій стан та почуватися цілком здоровим до 14 діб з моменту інфікування (тому рекомендовано поза межами домівки медичні маски носити всім).
  4. Тримайте постійний телефонний зв’язок з рідними, знайомими, сусідами у поважному віці. Зробіть усе, щоб протягом усього періоду карантину вони фізично ні з ким не контактували, не інфікувалися через побут, обережно забезпечуйте їх усім необхідним, роз’яснюйте: що, як і в якій послідовності потрібно робити, щоб уберегтися від інфікування.