Європейська ініціатива «Угода Мерів»

Європейська ініціатива «Угода Мерів»

 

19 серпня 2016 року депутати міської ради ухвалили рішення № 10-ХVІ-VІІ «Про приєднання міста Фастова Київської області до Європейської ініціативи – (Covenant of Mayors) – «Угода мерів»». Саме з цієї дати місто зареєстровано офіційним 98-м українським містом-підписантом Угоди мерів.

«Угода мерів» – провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях.

В рамках загальноєвропейської ініціативи м. Фастів взяв на себе наступні зобов’язання перед Європейським Союзом:

  • Перевершити цілі, визначені ЄС до 2020 року, скоротивши викиди СО2 на власних територіях щонайменше на 20% через впровадження Плану дій для сталого енергетичного розвитку у тих сферах діяльності, що відповідають нашим повноваженням. Зобов’язання і План дій буде ратифіковано через відповідні процедури;
  • Підготувати базовий кадастр викидів як основу для Плану дій задля сталої енергії;
  • Подати План дій для сталого енергетичного розвитку впродовж року після того, як кожен з нас формально підпише Угоду мерів.

Рішення міської ради №4-ХХVІ-VІІ від 02.03.2017 був затверджений План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату міста Фастова на 2017-2030 роки, який визначає довгострокову стратегію і заплановані заходи для досягнення мети щодо зниження викидів, а також впровадження енергоефективних заходів для досягнення цілей у галузі енергетики і збереження клімату. Поданий План дій на розгляд Європейської комісії – 06.06.2017.

  • Пристосувати міські структури, включно з виділенням достатніх людських ресурсів, для реалізації необхідних дій;
  • Мобілізувати громадянське суспільство на власних територіях для участі в розробленні Плану дій, окресленні політики та заходів, необхідних для впровадження і досягнення цілей Плану. План дій буде створено на кожній території і подано до Секретаріату Угоди впродовж року після її підписання;
  • Подавати звіт про впровадження щонайменше один раз у два роки після подання Плану дій з метою оцінювання, моніторингу та контролю;
  • Ділитися своїм досвідом та ноу-хау з іншими територіальними одиницями;
  • Організовувати Дні Сталої Енергії або Міські дні Угоди у співробітництві з Європейською Комісією та іншими зацікавленими сторонами, що дозволить мешканцям безпосередньо користати з можливостей і переваг, запропонованих більш розумним використанням енергії, а також регулярно інформувати місцеві засоби масової інформації про події, які стосуються Плану дій;
  • Відвідувати та робити свій внесок у щорічну конференцію мерів у ЄС з питань сталої енергії у Європі;
  • Поширювати інформацію про Угоду на відповідних форумах і, зокрема, заохочувати інших мерів приєднуватися до Угоди;
  • Погодитись з припиненням свого членства в Угоді на підставі письмового повідомлення Секретаріату в одному з наступних випадків:
  • неспроможність подати План дій для сталого енергетичного розвитку впродовж року після формального підписання Угоди;
  • недотримання цілі щодо сукупного зменшення викидів СО2 зафіксованої у Плані дій, внаслідок зриву виконання або недостатнього виконання Плану дій;
  • неспроможність подати звіт впродовж двох періодів підряд.

 

День Сталої Енергії – 2018

25 січня 2018 року в м. Фастів на виконання зобов’язань форми приєднання до європейської ініціативи «Угода Мерів» у рамках співпраці з Європейською Комісією та іншими зацікавленими сторонами був проведений перший «День Сталої Енергії» – захід, спрямований на підвищення поінформованості місцевих громад стосовно сучасних способів ощадного й ефективного використання енергії та ширшого залучення відновлюваних джерел енергії в руслі загальноєвропейської політики протидії глобальній зміні клімату, а також на обмін досвідом у сфері енергозбереження.

Участь у форумі взяли поважні гості – Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегії – Уле Тер’є Хорпестад, який висловив своє захоплення щодо об’ємів робіт в сфері енергозбереження, що за кілька років встигло реалізувати наше місто. Також були присутні: начальник відділу міжнародного співробітництва та євроінтеграції управління проектного менеджменту та міжнародного співробітництва Держенергоефективності України – Костянтин Гура, національний експерт європейської ініціативи «Угода мерів» в Україні – Оксана Кисіль, національний технічний радник Програми розвитку ООН в Україні Сергій Варга, технічний консультант Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO) в Україні – Олексій Думік, директор компанії «Філіпс Світлові Рішення Україна» – Олексій Шершень, виконавчий директор Китайської Торгової Асоціації – Руслан Осипенко. Були присутні на заході представник відділу енергозбереження в ЖКГ департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України – Ірина Савинкова, представники департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської ОДА – Руслан Дяченко та Владислав Литвин, депутат облради – Олександр Волинець, міський голова Михайло Нетяжук, заступники міського голови Олена Зикова, Олена Давиденко, Валерій Криворог, керуючий справами міськвиконкому Леся Тхоржевська.

Привітав Фастівчан із успішною роботою в сфері енергозбереження виконавчий директор Китайської Торгової Асоціації – Руслан Осипенко. Він повідомив, що між Урядом Китаю та Урядом України укладено протокол про розширення співпраці, а також нагадав, що Фастів приєднався до ініціативи і є підписантом Альянсу Шовкового Шляху.

Міський голова Михайло Нетяжук повідомив присутнім, що Фастів став шостим містом в Україні, якому в 2017 році в Брюсселі Єврокомісія погодила План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату на 2017-2030 роки.

Під час форуму обговорювалися наступні цікаві теми:

  • Угода мерів – квиток до європейського міста.
  • Фінансові донори та гранти.
  • «Розумні» системи освітлення від Philips.
  • Програма розвитку ООН в Україні та проекти в сфері енергетики.
  • Про проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст».
  • Фінансування заходів з енергозбереження.
  • Енергоефективність і термомодернізація в будівництві.
  • Сучасні спеціалізовані технології та системи в альтернативній енергетиці.
  • Сучасне енергоефективне насосне обладнання та методи очистки води.

Під час заходу було урочисто підписано меморандум про партнерство між Фастівською міською радою та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в рамках проекту «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО».

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ