Іван Мазепа. Проклятий і оспіваний у віках

Саме під такою назвою вчора відбулася зустріч для дев’ятикласників Фастівського академічного ліцею #9 у Комунальний заклад Фастівської міської ради “Фастівська міська бібліотека”. Захід був присвячений 380-річчю з дня народження Івана Мазепи(до речі, один з заходів, котрі відзначаються на державному рівні, і до якого наша бібліотека має змогу долучитися).

З бойовими подвигами, поразками та особистим життям гетьмана учнів знайомила бібліотекар Мангер Олександра.

Школярі переглянули відеосюжет про непросту геополітичну ситуацію в часи правління Мазепи. Згадали, де найчастіше бачать його портрет-на десятигривневій купюрі, порівняли зображення на портретах різних часів та художників.

Також, Олександра Сергіївна розповіла про особисте життя гетьмана, котрому в шкільних підручниках часто не вистачає місця.Про єдину офіційну дружину, старшу на 20 років та про стосунки з похресницею.
Аспекти особистого життя-це контекст, який дає нам зрозуміти, чому люди чинили так, а не інакше. Ми настільки звикли говорити про героїв, кар’єристів та зрадників, що забуваємо просту істину-свого часу, вони теж були просто живими людьми. З живими, непідробними емоціями та почуттями.

Джерело КЗ ФМР “Фастівська міська бібліотека”

    БІЛЬШЕ НОВИН

    ДИВИТИСЬ