Коли пенсіонерам чекати на чергове підвищення виплат

• 24.06.2020

Управління  соціального захисту населення виконавчого комітету  Фастівської міської ради інформує!
Пенсіонерам, які не потрапили під травневу індексацію, доплатять в липні.
Цього року в Україні запланували провести три індексації пенсій.

Це пов’язано зі зміною розміру прожиткового мінімуму, відповідно  до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 №294-IX.
Перша індексація була у травні. Чергове підвищення виплат запланували також на 1 липня, а тоді – на 1 грудня.
Вже з 1 липня 2020 року – у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму  розмір пенсії-мінімалки мають підвищити до 1712 грн (на 74 грн). А в грудні розмір мінімальної пенсії в Україні зросте ще на 57 гривен і становитиме 1769 грн.
   Крім того у зв’язку з підвищенням мінімальної пенсії перерахувати пенсіонерам повинні й виплати за понаднормовий стаж.
Так, кожен пенсіонер, який має стаж більше ніж 35 років для чоловіків і 30 років для жінок, отримує 1% надбавки від мінімальної пенсії за кожен «зайвий» рік. На сьогодні це 16,38 грн.
З 1 липня надбавка складатиме вже 17,12 грн, а з 1 грудня – 17,69 грн. Зауважимо, що таку суму додатково нараховуватимуть за кожен рік понаднормового стажу.
Перерахунок пенсій проводиться в автоматичному режимі, без необхідності додаткового звернення.