Мінсоцполітики не визнає обов’язок Держави фінансувати встановлений законами пільговий проїзд

• 09.09.2020
Така позиція зумовлена тим, що розроблений Міністерством законопроєкт, який надає право органам місцевого самоврядування самостійно приймати рішення про надання пільг з оплати проїзду, послуг зв’язку та інших гарантованих державою пільг окремим категоріям громадян, не підтримується окремими органами державної влади. Так, Мінветеранів, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Уповноважений Президента України з прав осіб з інвалідністю, Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю у липні на засіданні Урядового Комітету виступили проти прийняття законопроєкту в чинній редакції та заявили про необхідність фінансування цих пільг за рахунок коштів державного бюджету.
Водночас Мінсоцполітики у відповідь на лист АМУ зазначило, що в умовах децентралізації органи влади мають можливість самостійно визначати обсяг пільгових послуг і забезпечувати контроль за ефективним використанням бюджетних коштів (лист Мінсоцполітики
Також слід зазначити, що Правління АМУ в червні 2020 року вкотре звернулося до Прем’єр-міністра щодо виділення коштів з держбюджету на перевезення пільговиків.
Асоціація міст України вбачає лише два варіанти вирішення проблеми фінансування пільгового проїзду:
  • держава повертає фінансування пільг за рахунок коштів державного бюджету.
  • держава надає право органам місцевого самоврядування самостійно встановлювати пільги, спосіб та обсяг їх надання відповідно до потреб громади та спроможності місцевого бюджету.