Молодь Фастова за життя без СНІДу

• 04.12.2019

«Молодь Фастова за життя без СНІДу» – під таким гаслом сьогодні на П’ятачку демократії пройшла акція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з ВІЛ/СНІД. Метою її було привернути увагу фастівчан до вирішення проблеми епідемії, дискримінації ВІЛ-інфікованих, толерантного ставлення до них.
Заходи, що традиційно проводяться в цей день, традиційно відбуваються із символом – Червоною стрічкою. Її вигадав художник Франк Мур.
У 1991 році цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу. Тож під час акції кожен перехожий отримував червону стрічку як символ боротьби з хворобою.

Як і минуло річ на П’ятачку працювала мобільна амбулаторія, яка дала можливість молоді пройти безкоштовне та анонімне тестування на ВІЛ, отримати інформацію щодо ВІЛ/СНІДу, інфекцій, які передаються статевим шляхом, методів діагностики та інструментів особистого захисту, можливих місць лікування, підтримки та допомоги відповідно до місця проживання.. Також відбувались інформаційно-пізнавальні вікторини, де учасники могли перевірити свої знання про ВІЛ та поглибити навички профілактики соціально небезпечних захворювань.

Захід  підвищив загальну поінформованість фастівчан стосовно здорового та безпечного способу життя, мотивацію до тестування на ВІЛ  і прихильність до збереження здоров’я!

Довідково. Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.