Можна списати недоїмку з ЄСВ за період  2017-2020 рр.

  • 13.08.2020

Шановні жителі міста Фастова, які  зареєстровані як ФОП та припинили здійснення підприємницької діяльності і не здійснюють її, але які, з тих чи інших причин, не закрили свій ФОП, так звані «сплячі» ФОП!

Виконавчий комітет Фастівської міської ради звертає Вашу увагу, що  відповідно до норм Закону України № 592-IX від 13.05.2020 р. “Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо усунення дискримінації за колом платників до 31 серпня 2020 року ви  можете   скористатися і списати недоїмку з ЄСВ за період  2017-2020 рр.

Cписанню підлягають суми недоїмки, нараховані платникам ЄСВ з числа ФОП-загальносистемників та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, за період з 01.01.2017 р., а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що оподатковується ПДФО.

Для цього необхідно:

ФО – П на загальній системі оподаткування, у яких реєстраційна справа ФО – П знаходиться у місті Фастові звернутися до державного реєстратора за адресою:                       08500, м. Фастів, вул.  Івана Ступака, 5 ( відділ державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб, підприємців, прав на нерухоме майно та їх обтяжень виконавчого комітету Фастівської міської ради) із заявою про припинення підприємницької діяльності та подати  до Фастівської ДПІ Васильківського управління ГУ ДПС у Київській обл.                                                  ( 08500, м. Фастів, вул. Київська, 28) податкову звітність з ЄСВ за 2017-2020 р., якщо вона не була подана раніше.

особам, які провадять незалежну професійну діяльність, – необхідно подати  до податкового органу  заяву про зняття з обліку як платника ЄСВ та подати звітність з ЄСВ за період 2017-2020 р., якщо вона не була подана раніше.

Після цього податкова протягом 15 робочих днів повинна  провести  камеральну перевірку,  за результатами якої прийняти одне із рішень – про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову.

Звертаємо увагу, що Податковий орган може відмовити списувати суми недоїмки, штрафних санкцій і пені за умови якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:

1) платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 01.01.2017 р. до дня набрання чинності цим Законом;

2) суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті.

Ще раз звертаємо увагу, що скористатись такою можливістю ви можете   до 31 серпня 2020 року !

Інф. комісії з питань погашення     заборгованості  із виплати  заробітної плати ( грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат при виконавчому комітеті Фастівської міської ради.

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ