Партнерство з ПРООН

25 січня 2018 року під час проведення у м.Фастів Дня Сталої Енергії відбулося урочисте підписання меморандуму про партнерство між Фастівською міською радою та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в рамках проекту «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО».

Необхідність підвищення енергоефективності громадських будівель та сприяння інвестиціям в підвищення енергоефективності міст з використанням механізму ЕСКО та іншим фінансовим механізмам державно-приватного партнерства є одними із проголошених пріоритетів Уряду України. Співпраця з енергосервісними компаніями (ЕСКО) є одним з дієвих та ефективних механізмів залучення коштів у термомодернізацію об’єктів соціальної сфери.

Підписанти меморандуму поставили собі за мету реалізацію принципів сталого розвитку та зміцнення партнерства в цілях соціально-економічного розвитку населених пунктів, покращення умов життя громадян шляхом впровадження передових енергоефективних технологій та удосконалення механізму ЕСКО.

Також одним із напрямків роботи ПРООН є підвищення рівня енергоефективності житлового-комунального сектору в Україні та скорочення викидів парникових газів. В умовах стрімкого зростання комунальних тарифів перед більшістю українців дуже гостро постало питання – як не допустити значного збільшення навантаження на сімейний бюджет? І чи не єдине раціональне рішення – підвищення ефективності використання та правильний облік енергоресурсів, які щомісячно споживаються кожною українською родиною.

У 2019 році Європейський Союз та ПРООН запустили дворічний Проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), спрямований на надання технічної підтримки для реалізації енергоефективних проектів ОСББ та ЖБК. Виконавчий комітет Фастівської міської ради долучився до даного Проекту з метою сприяти в його реалізації на території громади міста.

Проектом передбачається інформаційна кампанія на місцевому рівні з метою інформування громадськості щодо нового законодавства у сфері енергоефективності, програм Фонду енергоефективності України та механізмів фінансування. Даний проект проводитиме серію групових та індивідуальних консультацій для активістів, які мають намір створити ОСББ, активів вже створених ОСББ та місцевої влади з питань створення ОСББ, ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив по покращенню стану будинків.

Ознайомитися більш детально з Проектом ЄС/ПРООН «HOUSES» можна за посиланням:
http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/zhkh/zhitlova-politika/diyalnist-osbb/proekt-yes-proon-ob-yednannya-spivvlasnikiv-budinkiv-dlya-vprovadzhennya-stalih-energoefektivnih-rishen-houses/.

До участі в проекті запрошуються:

  • представники ініціативних груп від співвласників багатоквартирних будинків;
  • представники об’єднань співвласників багатоквартирного будинку;
  • представники ЖБК, які мають бажання перереєструватись в ОСББ.

Подати заявку на участь в Проекті ЄС/ПРООН «HOUSES» можна через онлайн-платформу – http://houses.in.ua/registration/

Участь безкоштовна.

    БІЛЬШЕ НОВИН

    ДИВИТИСЬ