Про створення  дитячого будинку сімейного типу на базі прийомної сім’ї ***

• 25.06.2020

Рішення

Від 25.06.2020                                                                                       № 295

м. Фастів

Про створення  дитячого будинку сімейного типу

на базі прийомної сім’ї ***

Розглянувши заяву прийомної матері ***, про створення дитячого будинку сімейного типу, з метою поширення сімейних форм виховання  для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, врахувавши рекомендації Фастівського міського ЦСССДМ, висновок служби у справах дітей та сім՚ї, відповідно до Законів України ״Про охорону дитинства״, ״Про соціальну роботу з дітьми та молоддю״, ״Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування״, ״Про місцеві державні адміністрації״, постанови Кабінету Міністрів України від  26 квітня 2002 р. № 564 ״Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу״, враховуючи  рекомендацію комісії з питань захисту прав дитини (протокол  № 8 від  09.06.2020 року) виконавчий комітет вирішив:

1. Створити на базі прийомної сім`ї  *** дитячий будинок сімейного типу родини ***.
  2. Рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради від 26.03.2012 року № 60/6 «Про створення у м. Фастові прийомної сім`ї гр. ***», від 28.03.2012 року № 73 “Про влаштування дитини, позбавленої батьківського піклування , *** народження» вважати такими, що втратили чинність.
  3. Надати гр.  І*** статус батьків – вихователів дитячого будинку сімейного типу.
  4. Влаштувати дитину-сироту на виховання та спільне проживання  до дитячого  будинку сімейного типу ***– ***.
  5. Влаштувати дитину, позбавлену батьківського піклування на виховання та спільне проживання  до дитячого  будинку сімейного типу гр.  Іващенко Ірини Петрівни та гр. Іващенка Валентина Володимировича – ***
  6. Службі у справах дітей та сім՚ї виконавчого комітету Фастівської міської ради підготувати договори про влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування ***, на виховання та спільне проживання  у дитячому будинку сімейного типу гр. ***.
  7. Покласти персональну відповідальність за життя, здоров`я, фізичний та психічний розвиток дітей-вихованців: ***, на батьків-вихователів, гр. ***.
  8. Службі у справах дітей та сім`ї виконавчого комітету Фастівської міської ради забезпечити підбір, підготовку документів та направлення дітей визначеної категорії до дитячого будинку сімейного типу у відповідності з діючими нормативними актами протягом дванадцяти місяців з дня створення дитячого будинку.

8.1. Здійснювати контроль за умовами проживання та виховання дітей.

8.2. Забезпечувати підготовку щорічного висновку про стан утримання, навчання та

виховання дітей-вихованців.

8.3. В разі необхідності доповнювати договір іншими зобов’язаннями.

8.4. Щорічно забезпечувати дітей пільговим оздоровленням.

1. Управлінню соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради  здійснювати призначення і виплату державної соціальної допомоги та грошового забезпечення дитячого будинку сімейного типу.
  2. З метою проведення  соціального супроводження, надання соціальних послуг, надання необхідної допомоги та консультацій батькам-вихователям, Фастівському міському центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді  закріпити за  дитячим будинком сімейного типу спеціаліста.

10.1. Надавати службі у справах дітей та сім’ї виконавчого комітету Фастівської

міської ради щорічну  інформацію про ефективність функціонування дитячого

будинку  сімейного типу.

1.  Доручити КНП ФРР «Фастівський центр первинної медико-санітарної допомоги»:

11.1 Закріпити дільничного лікаря за дітьми.

11.2 Забезпечити проходження двічі на рік дітьми медичного огляду та здійснення

диспансерного нагляду за ними.

11.3 Подавати службі  справах дітей та сім’ї двічі на рік звіт про стан здоров`я дітей,

дотримання батьками-вихователями рекомендацій лікаря.

1. Доручити управлінню освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради:

12.1 Забезпечити право дітей на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти,

а у  разі потреби – забезпечити індивідуальне навчання.

12.2 Подавати службі у справах дітей та сім’ї щорічний звіт про рівень розвитку та

знань дітей, наявність шкільного одягу та шкільного приладдя, систематичне

відвідування уроків та своєчасність і якість виконання домашніх завдань,

відвідування дітьми гуртків, секцій, позашкільних заходів, участь батьків-

вихователів у вихованні дітей, тощо.

1. Доручити дільничному інспектору Фастівського відділення Васильківського відділу ГУНП в Київській області подання службі у справах дітей та сім’ї щорічного звіту про відсутність проявів асоціальної поведінки з боку дітей, які виховується в дитячому будинку сімейного типу, батьками-вихователями.
  2. Закріпити право дітей-вихованців на користування житловим приміщення, за місцем проживання батьків-вихователів за адресою: ***.
  1. Контроль за виконання даного рішення покласти на заступника міського голови Давиденко Олену Павлівну.

Міський голова                                                                          М. В. Нетяжук