Про створення індустріального парку «Фастіндастрі» та затвердження концепції його розвитку

  • 09.04.2019

Індустріальний парк Фастіндастрі 

      ФАСТІВСЬКА  МІСЬКА  РАДА  КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

08500, м. Фастів Київської області, площа Соборна, 1, телефони: 6-02-16; 6-31-00

 

Р І Ш Е Н Н Я

№ 19-Х-VІІ

від 08.04.2016 року

Про створення індустріального парку «Фастіндастрі» та затвердження концепції його розвитку

З метою забезпечення економічного розвитку міста, активізації інвестиційної діяльності, створення нових робочих місць, розвитку сучасної виробничої інфраструктури, відповідно до Закону України від 21.06.2012 року №508-VI  « Про індустріальні парки», постанови Кабінету Міністрів України від 16.01.2013 року №216 «Про затвердження Порядку прийняття рішення про включення індустріального (промислового)парку до Реєстру індустріальних (промислових)парків, керуючись ст.26 та ч.1ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

 

міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Створити індустріальний парк «Фастіндастрі» на відведеній земельній ділянці (кадастровий номер 3211200000:02:010:0037) площею 15,0 га що знаходиться за адресою: 08500, Київська область, м.Фастів, вул.Поліграфічна,16 терміном на 30 (тридцять) років, з моменту реєстрації уповноваженим Державним органом, з можливістю продовження строку відповідно до потреб ініціатора створення, керуючої компанії та учасників індустріального парку

2.Затвердити концепцію індустріального парку «Фастіндастрі» (далі Концепція) додається.

3.Виконавчому комітету Фастівської міської ради після оформлення необхідних документів подати у встановленому порядку уповноваженому державному органу документи для включення індустріального парку «Фастіндастрі» до Реєстру індустріальних парків України.

4.Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови, постійну комісію з питань підприємницької діяльності, інвестицій, міжнародних зв’язків, промисловості, транспорту та торгівлі.

 

Міський голова                                                                   М.В.Нетяжук

 

 

 

 

 

 

 

Додаток до рішення

Фастівської міської ради

№ 19-Х-УІІ від 08.04.2016 р.

 

Концепція

 

Індустріального парку

«Фастіндастрі»

 

 

 

 

Фастів 2016

 

 

Вступ

 

Фастів – місто обласного підпорядкування, адміністративний центр Фастівського району та багатогалузевий промисловий центр. Місто розташоване за 68 км на південний захід від столиці України м. Київ на берегах річки Унава.

Сусіди: Фастівського регіону на заході – Попільнянський район Житомирської області, на сході – Васильківський район Київської області, на півночі – Макарівський район Київської області, на півдні – Сквирський та Білоцерківський райони Київської області. Відстань до найближчого аеропорту (“Київ”) – 62 км.

Загальна площа міста Фастова – 4 315 га.,що становить найбільшу площу серед міст Київської області. В місті проживає майже 50 тис. чоловік. Працездатний вік населення – 60, 6 %.

 

Фастів на карті України та Київської області :

 

 

 

Фастів – великий залізничний вузол, де розміщений центр залізничних рефрижераторних перевезень «Рефрижераторна вагонна компанія» ПАТ «Українська залізниця», Моторвагонне депо, станція Фастів-1, Фастівська дистанція колії.

Одне з найпотужніших залізничних підприємств на пострадянському просторі – моторвагонне депо станції Фастів Південно-Західної залізниці. Їхні електропоїзди забезпечують перевезення майже половини населення України. На дільниці обслуговування довжиною більше двох тисяч кілометрів, що проходять територією десяти областей нашої країни – Тернопільської, Рівненської, Хмельницької, Вінницької, Житомирської, Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської  – виходять електропоїзди з моторвагонного депо Фастів.

 

Карта Фастова:

 

 

 

Промисловий потенціал міста було сформовано в радянський період, коли у Фастові працювали три заводи союзного підпорядкування:  «Червоний жовтень», «ЗЕТО», «Факел». Після трансформації системи господарювання частина працівників (орієнтовно 7 тис.) були вимушені звільнитись і зараз працюють на підприємствах Києва, куди щодня їздять на роботу.

Фастів має великі промислові традиції, та на даний час підприємствами міста виробляється така продукція: хімічна, електротермічна, нафтопереробне та газоспоживне обладнання, меблі, оливи та мастила, швейні вироби, пиво та безалкогольні напої, борошно, поліграфічна продукція, упаковка для продуктів харчування, хліб та хлібобулочні вироби.

Експортно-імпортна діяльність в місті здійснюється такими  промисловими підприємствами: ЗАТ «Оболонь» «Пивоварня Зіберта»,  ТОВ «Компанія «Юнівест Маркетинг»,  ПрАТ «Елопак-Фастів», ПАТ «Факел», ТДВ «Електронагрівач», ТОВ «Завод Технічних Масел Аріан», логістичний термінал «ФЛК-Інвест»,ТОВ НВО ФЗХМ «Червоний жовтень», ТОВ «Крайзель – Будівельні матеріали» і  ВАТ «Київський завод металовиробів ім.Письменного»

Засновниками підприємств у Фастові є фірми з Німеччини, Норвегії та Китаю.

Сьогоднішній Фастів – це місто з широкою мережею освітянських закладів, достатньо високим рівнем навчально-виховного процесу. В місті функціонують: автодорожній технікум, центр професійно-технічної освіти, 10 загальноосвітніх шкіл, ліцей-інтернат, вечірня школа, 12 дошкільних навчальних закладів, 4 позашкільних навчальних заклади, дитячий будинок.  В загальноосвітніх школах навчається 5145 учнів, які в старших класах мають змогу вибрати собі профіль навчання: математичний, природничий, інформаційних технологій, української чи іноземної філології, правовий.

Наші випускники продовжують навчання у вишах як України, так і інших країн, зокрема за останні роки близько 10 з них стали студентами у польських університетів.

Культурно-мистецькі надбання Фастова принесли йому особливо гучну славу не лише в Україні, а й за кордоном. Місто стало відомим за межами держави як унікальний і самобутній центр формування і розвитку юних обдарувань, численних талантів, наукових досліджень.

 

 

 

Зміст

 

  1. Назва індустріального парку
  2. Ініціатор створення індустріального парку
  3. Мета, завдання створення та функціональне призначення індустріального парку
  4. Місце розташування та розмір земельної ділянки
  5. Строк, на який створюється індустріальний парк
  6. Вимоги до учасників індустріального парку
  7. Орієнтовні сумарні обсяги споживання енергоресурсів, води тощо
  8. План розвитку індустріального парку
  9. Орієнтовні ресурси (фінансові, матеріальні, технічні, трудові, природні тощо), необхідні для створення та функціонування індустріального парку, очікувані джерела їх залучення
  10. Організаційна модель функціонування індустріального парку
  11. Очікувані результати функціонування індустріального парку

 

  1. Назва індустріального парку

 

Пропонується назва Індустріальний парк “Фастіндастрі”

 

Українською мовою  – Індустріальний парк «Фастіндастрі»

 

Англійською мовою  – Industrial Park « Fastindustry»

 

 

 

 

2.Ініціатор створення індустріального парку

 

Відповідно до ст. 5 ЗУ « Про індустріальні парки» право на створення індустріальних парків на землях державної і комунальної власності мають органи державної влади, органи місцевого самоврядування, які згідно з Конституцією України здійснюють право власника на землю від імені Українського народу і відповідно до закону наділені повноваженнями розпорядження земельними ділянками, а також орендарі земельних ділянок, які згідно з цим Законом відповідають вимогам щодо використання їх для індустріального парку.

Право на створення індустріальних парків на землях приватної власності мають власники чи орендарі земельних ділянок, які згідно з цим Законом відповідають вимогам щодо використання їх для індустріального парку .

Враховуючи вищевикладене, ініціатором створення індустріального парку «Фастіндастрі» є:

 

Фастівська міська рада Київської області.

08500 Україна Київська обл., м. Фастів ,пл.Соборна,1

Тел..(04565)6-02-16

Тел./факс(04565)6-31-00

Fastiv-rada@ukr.net

info@fastiv-rada.gov.ua

Символіка міста Фастів – Герб міста і Прапор міста

 

 

  1. Мета, завдання створення та функціональне призначення індустріального парку

 

Основна мета створення індустріального парку у м. Фастів полягає в залученні інвестицій, необхідних для розвитку міста, забезпечення сприятливих умов для функціонування та розвитку промислових підприємств, збільшення надходжень до міського бюджету міста Фастів та Державного бюджету України. Досягнення визначеної мети дозволить підвищити конкурентоспроможність Фастова  та прилеглих до нього територій на ринку інвестицій, що у свою чергу сприятиме створенню нових робочих місць, впровадженню новітніх технологій у промисловому виробництві.

Функціональне призначення індустріального парку полягає у розбудові сучасного виробничо-промислового комплексу з розвиненою інженерно транспортною інфраструктурою, складськими та адміністративними приміщеннями. Пріоритетними напрямами діяльності є виробництво будівельних матеріалів, машинобудування, деревообробка, виробництво фармацевтичної галузі, електроніка та ІТ технології, виробництво легкої та харчової промисловості (перелік може бути доповнений або належним чином скоригований відповідно до актуальних потреб громади).

 

Створення індустріального парку сприятиме вирішенню ряду завдань місцевого та регіонального значення:

 

– насичення ринку новою конкурентоспроможною продукцією вітчизняного виробництва;

– створення нових виробничих потужностей на основі інноваційних технологій з високим рівнем конкурентоспроможності;

– покращення інвестиційної привабливості міста;

– ефективне використання промислової території м. Фастів;

– розвиток соціально-побутової, транспортної та комунальної інфраструктури;

– стимулювання створення нових робочих місць;

– збільшення експортного потенціалу місцевих підприємств;

– забезпечення збалансованості та пропорційності соціально-економічного розвитку.

 

4.Місце розташування та розмір земельної ділянки

 

Земельна ділянка знаходиться в Київській обл. м. Фастів вул.Поліграфічна,16.

Земельна ділянка знаходиться у власності Фастівської міської ради.

Кадастровий номер   3211200000:02:010:0037

Територія індустріального парку  «Фастіндастрі» – 15,0 га.

В місті Індустріального парку « Фастіндастрі» відсутній цілісний майновий комплекс, який дозволяє здійснювати виробництво продукції.

Ділянка індустріального парку « Фастіндастрі» має відстань до траси міжрайонного значення 1150м., до залізничного вокзалу станції Фастів ІІ 700м.,до траси Київ-Одеса Е95 відстань складає 2500м.

До Києва      – залізницею                          64 км

– автошляхами                      73 км

 

 

Корисна площа земельної ділянки, що відведена у власність територіальної  громади міста Фастів під створення індустріального парку

« Фастіндастрі » становить 15 га.

 

 

Опис меж земельної ділянки

 

 

 

Від А до Б   Землі міської ради (вул..Поліграфічна)

 

Від Б до В   Землі міської ради

 

Від В до Г   ТОВ «Завод технічних масел «Аріан»

 

Від Г до Д   ТОВ Компанія «Юнівест-Маркетинг»

 

Від Д до А   Землі міської ради

 

 

 

 

Довжина
1-2 226,46
2-3 715,17
3-4 35,14
4-5 122,12
5-6 69,89
6-7 192,89
7-1 447,49

 

 

5.Строк на який створюється індустріальний парк

 

 

Індустріальний парк « Фастіндастрі» створюється строком на 30 років. Даний строк може бути продовжено відповідно до потреб ініціатора створення , керуючої компанії та учасників індустріального парку.

 

 

 

 

 

 

* Червоним кольором виділено територію земельної ділянки індустріального парку «Фастіндастрі».

 

 

 

 

 

6.Вимоги до учасників індустріального парку

 

Відповідно до пункту 8 статті 1 Закону України « Про індустріальні парки» учасник індустріального парку – суб’єкт господарювання будь-якої форми власності, зареєстрований на території адміністративно-територіальної одиниці України, в межах якої розташований індустріальний парк, який згідно із законодавством набув право на земельну ділянку та/або інший об’єкт (частину об’єкта) нерухомого майна у межах індустріального парку та уклав з керуючою компанією договір про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку відповідно до концепції індустріального парку.

Враховуючи вимоги до Закону України «Про індустріальні парки»,суб’єкт господарювання набуває статусу учасника індустріального парку з моменту укладання з керуючою компанією договору про здійснення господарської діяльності в існуючих межах індустріального парку та відповідно набуття права на земельну ділянку у межах індустріального парку.

–                    Учасник, як суб’єкт господарювання будь-якої форми власності повинен бути зареєстрований на території м. Фастів.

–        Своєчасно сплачувати орендну плату за користування земельною  ділянкою індустріального парку.

–                    Повинно бути переважне використання праці працівників –громадян України, жителів Фастову та Фастівського району Київської області, в якому розташований індустріальний парк.

–                    Учасник індустріального парку повинен мати розроблену програму стратегічного розвитку мінімум на 5 років.

–                    Повинен виконувати свої інвестиційні зобов’язання та не має права  передавати третім особам свої права та/або обов’язки за договором про здійснення господарської діяльності в межах індустріального парку.

Учасники індустріального парку здійснюють свою господарську діяльність відповідно до Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, податкового кодексу України , Земельного кодексу України, інших законодавчих актів, а також відповідно до Закону України «Про індустріальні парки»,Концепції індустріального парку  « Фастіндастрі»,договору про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку.

 

 

 

 

 

 

7.Орієнтовні сумарні обсяги споживання енергоресурсів,води,  тощо:

 

Індустріальний парк «Фастіндастрі» планується створити шляхом формування єдиної облаштованної території  для розміщення нових об’єктів у сфері промислового виробництва, логістики супутнього сервісу.

Орієнтовні обсяги споживання енергоресурсів, води, тощо:

Газопостачання :

Розрахунок потреб газу для промислового підприємства площею 15 га:

Qmax=площа 1 (га)*160 (середнє відносне споживання в м³/год.,га)  =15,0*160=2400 м³/год

Qрік =2400*8*260(робочі дні)=4992000,00 м³

Електропостачання.

Розрахунок потреб електроенергії  для промислового підприємства площею 15 га:

Qmax=площа 1 (га)*360 (середнє відносне споживання в кВт/га) =15*360=5400кВт

Q рік =5400*8*260(робочі дні)=   11232000  кВт/рік

Водопостачання.

Розрахунок потреб питної води  для промислового підприємства площею 15 га:

Qmax=розмір 1 (га)*2,0 l/s(середнє відносне споживання)=15*2,0 l/s =30,0 l/s

Q рік=30,0*8*260(робочі дні)=62400   l/s/рік

Стічні води.

Розрахунок об’єму стічних вод для промислового підприємства площею 15 га

Qmax=розмір (га)* 2,0 l/s(середнє відносне споживання)=15*2,0 l/s =30,0 l/s

Q рік=30,0*8,260(робочі дні)= 62400 l/s/рік

 

Енергоресурси, вода Орієнтовні обсяги споживання
1. Газопостачання 4992000,00 м³
2. Електропостачання 11232000  кВт/рік
3. Водопостачання 62400   l/s/рік
4. Стічні води 62400   l/s/рік

 

 

8.План розвитку індустріального парку

 

Територія площі індустріального парку складає 15 га. Виходячи  з потреб майбутніх учасників загальна площа території може бути поділена на 5-7 окремих майданчиків. Пріоритетним  стратегічним напрямком є пошук «якірного» інвестора, тобто крупної кампанії з великим потенціалом, діяльність якої  була б основною на території парку. Навколо такого інвестора формують виробництво компанії з меншими потужностями. Виходячи з практики успішно працюючих проектів індустріальних парків, «якірний інвестор» сприяє розбудові всього парку.

Також одним з можливих варіантів співпраці з учасниками індустріального парку є умови для малого виробництва (збірка меблів, виготовлення сувенірної продукції тощо).Пропонується побудова смуги боксів від10-150 м², які закриваються  ролетами. Підведена вода, каналізація, витяжка, виконані протипожежні норми, електроенергія від 5-20квт (за вимогою). За замовленням малим виробникам можуть надаватись складські місця товару, адміністрування/охорона/відправка, вивіз сміття . Доцільно на територіі індустріального парку  запропонувати розміститись таким логістам як Делівері, Нова пошта, Ін тайм та інші.

 

Створення індустріального парку «Фастіндастрі» передбачає наступний порядок дій :

 

– вибір земельної ділянки для розміщення індустріального парку;

– отримання Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

– затвердження ініціатором створення індустріального парку його концепції;

–  прийняття рішення про створення індустріального парку;

– подання до Мінестерства економічного розвитку і торгівлі  копії рішення  про створення індустріального парку та концепції індустріального парку;

– включення індустріального парку до Реєстру індустріальних парків;

– проведення конкурсу з вибору керуючої компанії;

– укладання договору з керуючої компанією на управління індустріальним парком;

– передача земельної ділянки в оренду керуючій компанії;

– розробка проектно-кошторисної документації на створення необхідної інфраструктури для забезпечення індустріального парку енергоносіями та транспортними шляхами;

– будівництво необхідної інфраструктури для забезпечення індустріального парку енергоносіями,газопостачанням та водопостачанням;

– передача в суборенду земельних ділянок від керуючої компанії учасникам індустріального парку для створення і обслуговування їх підприємств;

– надання послуг учасникам індустріального парку керуючою компанією,згідно укладеного договору.

 

При розробці зонування території парку враховуватиметься наступне:

  • Розміщення виробництва у відповідності до можливого екологічного впливу, в схожих зонах, з мінімізацією впливу на інші зони парку.
  • Розмір територій характерний для розміщення підприємств пріоритетних, у відповідності до цієї концепції, галузей промисловості.
  • Близькість до автомобільних шляхів загального користування

 

Учасники індустріального парку, які вирішили започаткувати виробництво в межах індустріального парку матимуть переваги відповідно до Закону України «Про індустріальні парки»:

 

– нульова  ставка мита на обладнання і комплектуючі до нього, які не виробляються в Україні, та ввозяться для облаштування індустріального парку;

– звільнення від пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів, на території яких створено індустріальний парк;

– державна підтримка облаштування (підведення інженерно-транспортної інфраструктури) індустріального парку;

– прозора та проста процедура набуття прав власності на земельну ділянку в межах індустріального парку.

 

З метою державної підтримки створення та функціонування індустріальних парків керуючим кампаніям та ініціаторам створення – суб’єктам господарювання за рахунок коштів, передбачених Законом про «Державний бюджет України» на відповідний рік, надаються безвідсоткові кредити, цільове фінансування на безповоротній основі для облаштування індустріальних  парків.

 

 

  1. Орієнтовні ресурси (фінансові, матеріальні, технічні, трудові, природні тощо), необхідні для створення та функціонування індустріального парку, очікувані джерела їх залучення

 

Облаштування  території індустріального парку « Фастіндастрі »  планується, відповідно до Закону України про «Індустріальні парки» з залученням коштів державного бюджету України, міського бюджету, коштів керуючої кампанії, коштів учасників індустріального парку та інших джерел, які не заборонені чинним законодавством України.

 

Водопостачання.

 

– Відстань від точки підключення мереж водопостачання КП «Фастівводоканал» знаходяться на відстані 2 кілометрів за адресою : ПНС по вул. Транспортна,1а 300мм.

– Вільна потужність джерела може становити 500 м³ / добу, при встановленні додаткового насосного агрегату на ПНС по вул.Транспортна,1 а

– Можлива потужність водопостачання може становити від 100 min до  500 max  м³  / добу, при встановленні додаткового насосного агрегату на ПНС по вул.Транспортна,1 а

 

Каналізація.

 

 Відстань до точки підключення мереж каналізації водопостачання    КП « Фастівводоканал» знаходяться орієнтовно на відстані 2 км. За адресою :   КНС по вул.Транспортна,1 б

– Діаметр джерела водовідведення є : самопливна каналізаційна мережа 300мм.

Орієнтовна вартість проекту – 80 000 грн.

Орієнтовна вартість виконання технічних умов, разом із необхідним матеріалом, становить – 2 600 000 грн.

 

Електропостачання.

 

Електромережі 10 кВ Фастівського РП ПАТ «Київобенерго» знаходяться по вул.Галафєєва, мікрорайону Завокзалля м.Фастова та становлять приблизну відстань від  території індустріального парку «Фастіндастрі»  1000 м.

Також є можливість здійснення електропостачання шляхом приєднання до електромережі, що належить ПАТ «Факел», «ТОВ «Компанія Юнівест Маркетинг», ТОВ «Полігрін» заживлених окремими КЛ – 10 кВ від ПС «Фастів» 110/35/10 кВ.

Орієнтовна вартість проекту – 50 000 грн.

Орієнтовна вартість виконання технічних умов, разом із необхідним матеріалом, становить – 5 000 000 грн.

Газопостачання.

Рекомендованою точкою підключення до газових мереж є ГРС високого тиску Фастів 2 (балансова належність : Боярське управління магістральних газопроводів),що знаходиться на орієнтовній відстані 1000 -1200 м. від межі земельної ділянки індустріального парку «Фастіндастрі» з обов’язковим будівництвом газорегуляторного пункту.

Орієнтовна вартість проекту – 100 000 грн.

Орієнтовна вартість виконання технічних умов, разом із необхідним матеріалом, становить – 2 000 000 грн.

10.Організаційна модель функціонування індустріального парку

В організаційній моделі індустріального парку приймають участь три сторони: ініціатор створення, керуюча кампанія та потенційні учасники. Їх зобов’язання відповідно до Закону України  «Про індустріальні парки» розподіляються таким чином:

Ініціатор створення Керуюча компанія Учасник індустріального парку

 

Розробляє та затверджує концепцію Забезпечує розробку та виконання бізнес-плану індустріального парку Проводить господарську діяльність на території індустріального парку
Приймає рішення про створення Одержує дозволи та погодження в органах  місцевої влади та органах місцевого самоврядування Дотримується умов укладених договорів з керуючою компанією
Подає до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України необхідні документи для включення індустріального парку до Державного Реєстру індустріальних парків Здійснює облаштування індустріального парку відповідно до умов договору з ініціатором за рахунок власних чи запозичених коштів Забезпечує належне утримання переданого йому в суборенду земельної ділянки та елементів інфраструктури
Організовує та проводить конкурс на відбір керуючої компанії Утримує парк в належному стані
Бере участь у облаштуванні індустріального парку у випадку затвердженого державного фінансування Проводить діяльність по залученню нових учасників індустріального парку
Передає керуючій компанії в оренду земельну ділянку відведену для створення індустріального парку Здійснює господарську діяльність в межах індустріального парку
Контролює утримання переданого майна в належному стані
По мірі можливості надає організаційну та консалтингову допомогу керуючій компанії та учасникам індустріального парку

Ініціатор також  бере на себе зобов’язання надавати підтримку керуючій компанії та учасникам індустріального парку в питаннях підготовки та опрацювання інвестиційних проектів ,організацій інвестиційних місій, а також інформаційно-ресурсного забезпечення інвестиційної діяльності на території м. Фастів.

Посилаючись на статтю 30 Закону України «Про індустріальні парки», договір про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку регламентується:

  1. Договір про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку укладається між керуючою компанією та суб’єктом господарювання, який має намір набути статус учасника індустріального парку.
  2. Істотними умовами договору про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку є:

1) види діяльності, роботи, послуги, які здійснюються за умовами договору  про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку;

2) переважне використання праці працівників – громадян України;

3) умови, обсяги та порядок створення і поліпшення об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та інших об’єктів на земельній ділянці учасника;

4) строк дії договору;

5) інвестиційні зобов’язання учасника;

6) фінансові відносини сторін;

7) відповідальність за невиконання сторонами зобов’язань;

8) порядок продовження і припинення договору про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку;

9) права та обов’язки сторін;

10) порядок вирішення спорів між сторонами.

  1. Об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури індустріального парку та інші об’єкти, розташовані у межах індустріального парку, які надані керуючій компанії у користування (управління), учасникам у власність не передаються.
  2. Учасник не має права передавати третім особам свої права та/або обов’язки за договором про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку.

 

  1. Договір про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку припиняється у разі закінчення строку, на який його укладено, якщо сторони не домовилися про інше.

 

  1. Договір може бути припинений достроково у разі:

Договір про створення та функціонування індустріального парку може бути припинено достроково у разі:

 

1). Істотного порушення однією із сторін своїх зобов’язань за договором.

 

2). Ліквідації керуючої компанії за рішенням суду, в тому числі у зв’язку з  визнанням її банкрутом.

 

3). У разі припинення договору про створення та функціонування індустріального парку керуюча компанія зобов’язана повернути ініціатору створення земельні ділянки, не відчужені у власність учасників, а також об’єкти права власності на умовах, зазначених у договорі. Якщо керуюча компанія допустила псування земельної ділянки ініціатора створення, погіршення стану/знищення об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та/або іншого майна ініціатора створення, розташованого у межах індустріального парку, вона зобов’язана відшкодувати йому збитки, якщо доведено, що це сталося внаслідок дій або бездіяльності цієї компанії.

 

4). У разі припинення договору про створення та функціонування індустріального парку в межах строку, на який створено індустріальний парк, ініціатор створення проводить вибір керуючої компанії згідно з цим Законом.

 

5). У разі дострокового припинення договору про створення та функціонування індустріального парку після підписання нового договору керуюча компанія зобов’язана протягом п’яти робочих днів підписати договори про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку з усіма учасниками на умовах, які не погіршують становище учасників порівняно з попередніми договорами.

 

6). У період між днем припинення договору про створення та функціонування індустріального парку та днем підписання договорів між керуючою компанією та учасниками про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку статус учасників індустріального парку залишається незмінним.

 

  1. Очікувані результати функціонування індустріального парку.

Очікуваними результатами від функціонування індустріального парку є ׃

– Суттєве збільшення прямих інвестицій у реальний сектор економіки, що забезпечить динамічний економічний ріст м. Фастів.

– Збільшення обсягів виробництва конкурентноздатних товарів.

– Створення нових робочих місць, що значною мірою сприятиме збільшенню рівня життя і соціального захисту мешканців регіону та зниженню соціальної напруги в ньому.

– Збільшення податкових та соціальних надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Відповідно до встановленої практики в країнах Центральної та Східної Європи щодо функціонування індустріальних парків на 1 га площі індустріального парку створюється 20-50 робочих місць в залежності від характеру та технології виробництва. При абсолютному заповнені території індустріального парку учасникам, прогнозується створення близько 500 робочих місць. Кількість робочих місць може корегуватися, враховуючи технологічність виробництва, яка провадитиметься учасниками індустріального парку.

Враховуючи досвід статистичних даних працюючих індустріальних парків на 1 га площі приходиться від 1,0 до5,0 млн. дол. США інвестицій. Таким чином  можемо спрогнозувати, що сума інвестиційних вкладень в індустріальний парк «Фастіндастрі» буде складати приблизно від 15,0 млн. дол. США.

Під час облаштування індустріального парку будуть  застосовуватися сучасні технології у сфері будівництва доріг та інженерних комунікацій, які забезпечать надійність експлуатації інфраструктури на тривалий період та за різних кліматичних умов. Індустріальний парк «Фастіндастрі» передбачається як сучасний, розвинений комплекс, який створений з метою залучення вітчизняних та іноземних інвесторів.

 

Секретар міської ради                                                                Н.І.Датко

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ