Про звернення до Президента України  ЗеленськогоВ.О., Верховної  Ради України,Кабінету Міністрів України, Київської обласної державної адміністрації   щодо реформи адміністративно – територіального устрою України

ФАСТІВСЬКА  МІСЬКА  РАДА  КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

08500, м. Фастів Київської області, площа Соборна, 1, телефони: 6-02-16; 6-31-00

№  1-LХІ -VІІ

від 01.08.2019 року

Про звернення до Президента України  ЗеленськогоВ.О.,

В зв’язку з забезпеченням формування  фінансово спроможних громад, комплексного та систематичного розвитку територій, посилення  рівня  фінансової  самостійності місцевої влади в межах забезпечення  власних  повноважень, з метою  сприяння   місцевому та регіональному розвитку,

збалансуванню загальнодержавних інтересів з інтересами територіальних громад, керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Звернутися до Президента України Зеленського В.О.,Верховної Ради України ,Кабінету Міністрів України, Київської обласної державної адміністрації щодо реформи адміністративно – територіального устрою України (текст звернення додається).
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань регламенту, депутатської етики, забезпечення діяльності депутатів, законності і правопорядку, боротьби з корупцією, зв’язків із ЗМІ, громадськістю та політичними партіями та секретаря міської ради.

Міський голова                                                                           М.В.Нетяжук

до рішення  міської ради

№  1-LХІ -VІІ

від 01.08.2019 року

Президенту України

Зеленському В.О.

01220, м. Київ, вул. Банкова, 11

Верховна Рада України

01008, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 5

Кабінет Міністрів України

01008, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 12/2

Голові Київської обласної

М.К.Бно-Айріян

01196, м. Київ, пл. Л.Українки, 1

Щодо реформування адміністративно-

територіального устрою районного рівня

З метою проведення комплексної реформи децентралізації, сприяння місцевому та регіональному розвитку, збалансуванню загальнодержавних потреб з інтересами територіальних громад, на виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.01.2019 р. №77-р «Про затвердження плану заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019-2021 роки», зараз триває розробка пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів областей.

На даний час розроблено декілька варіантів проекту адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Київської області. Проте, вони не в повній мірі враховують норми  Директиви № 1059/2003  Європейського Парламенту  і  Ради  «Про  створення  загальної  класифікації територіальних одиниць для  статистики (NUTS)»  від  26  травня  2003  року  ( із  змінами та доповненнями) та Методичних рекомендацій щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня, розроблених Міністерством регіонального розвитку, будівництва житлово-комунального господарства України, зокрема, щодо транспортної доступності центрів районів.

Зважаючи на особливості Київської області, які проявляються у відсутності обласного центру, початку формування столичної агломерації та, пов’язаній з цим, нерівномірності розміщення продуктивних сил, виникає необхідність у більш ґрунтовному опрацюванні даного питання з врахуванням потреб мешканців та підтримки перспективних точок зростання регіону. Такою перспективною точкою зростання є Фастів – місто з населенням 50,6 тисяч осіб (після затвердження Верховною Радою України змін меж), потужний залізничний вузол, промисловий та культурний центр. Інфраструктура життєзабезпечення міста, існуючі адміністративні будівлі, освітні та лікувальні заклади мають достатній потенціал, необхідний для повноцінного функціонування адміністративного центру адміністративно-територіальної одиниці субрегіонального (районного) рівня.

В 60-ти кілометровій зоні доступності Фастова проживає понад 200 тис. осіб, що цілком відповідає вимогам вищезазначених Методичних рекомендацій.

Враховуючи вищевикладене, просимо підтримати ініціативу щодо утворення адміністративно-територіальної одиниці субрегіонального (районного) рівня з адміністративним центром в м. Фастів.

Підтримано   рішенням Фастівської  міської  ради

№  1-LХІ -VІІ  від   01.08.2019 року

Міський голова                                                                  М.В.Нетяжук