Проект «Формування логістичного хабу «Fastlogistic» у Фастові запропоновано до включення в План заходів Національної транспортної стратегії України

• 21.05.2019

Про це поінформувала громадськість на апаратній нараді начальник управління економіки та міжнародного співробітництва А. Рябоконь.

Минулого року Кабінет Міністрів України прийняв рішення «Про схвалення Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року» (РОЗПОРЯДЖЕННЯ КМУ від 30 травня 2018 р. № 430-р). Як зазначила доповідач, документ є досить модерновим і спрямованим не тільки на вирішення проблем сьогодення, а на створення нової інфраструктурної реальності. Стратегія визначає концептуальні засади формування та пріоритети реалізації державної політики в галузі транспорту, спрямовані на інтеграцію національної транспортної мережі до міжнародної транспортної мережі, задоволення потреб населення у перевезеннях та покращення умов ведення бізнесу задля створення конкурентоспроможної та ефективної національної економіки. Для її реалізації передбачено, що Кабінет Міністрів затверджуватиме трирічні плани заходів, які розроблятиме Мінінфраструктури разом з іншими зацікавленими центральними та місцевими органами виконавчої влади.

Нещодавно у Міністерстві інфраструктури  України відбулась нарада, на якій обговорювались проекти, подані для включення до Плану заходів на 2019-2021 роки з реалізації Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року. На заході фахівцям Єврокомісії, ЄБРР, Міністерства інфраструктури та Мінекономрозвитку представниками Київської облдержадміністрацій та Фастівським міським головою М. Нетяжуком був презентований проект «Формування логістичного хабу «Fastlogistic» – будівництво логістичного контейнерного терміналу».

У виступі наводились тезиси презентації.

Причини для реалізації проекту: враховуючи збільшення експортно-імпортних вантажопотіків у Київському регіоні, існує потреба в наявності терміналів, в тому числі і складів “холодної логістики”, за допомогою яких відбудеться розвиток інтермодальних перевезень, транспортної логістики.

Очікувані результати: збільшення транспортно-експедиційних послуг у результаті створеної інфраструктура для пожвавлення підприємницької діяльності у транспортно-логістичній сфері через збільшення на території міста Фастова площі вантажних терміналів; зростання потужностей з перевалки контейнерів, які забезпечуватимуть високуздатність роботи терміналу.

Ціль: стимулювання економічного зростання через формування логістичного хабу “FastLogistic”, як складової промислово-логістичного кластеру Фастова, яке буде досягатись в результаті збільшення обсягів виробництва продукції, кількості наданих послуг та обсягів прямих іноземних інвестицій, створення нових робочих місць через реалізацію проектів, збільшення обсягів перевезень вантажів (транспортних потоків через місто) та кількості підприємців у сфері логістики.

Завдання: запуск та функціонування логістичного контейнерного терміналу для організації перевезень продуктів харчування і операцій з контейнерами.

Опис заходу: облаштування транспортної інфраструктури такими об’єктами, як дві будівлі контрольно-пропускного пункту, під’їздні дороги, проїзди та майданчики відстою автомобілів, будівництво площадки складування контейнерів (універсальних та рефрижераторних) з естакадою для обслуговування рефрижераторних контейнерів, а також залізничної колію від ст. Фастів ІІ до місця складування контейнерів, будівництво 2-х складів: склад перевантаження і  сортування та склад холодної логістики.

Презентація пройшла успішно, фастівський проект, націлений на подальший розвиток міста, та необхідність його реалізації, підтримали всі учасники компетентної представницької наради і, як результат, запропонували до включення в План заходів на 2019-2021 роки Національної транспортної стратегії України.