Прибиральників має замінити сучасна техніка

• 30.01.2020

У цьому переконаний Валерій Сидоренко, в.о директора КП ФМР «Фастів-благоустрій».

КП ФМР «Фастів-благоустрій» сьогодні обслуговує 8 мільйонів триста квадратних метрів території міста. Це – щоденне, здебільшого ручне, прибирання вулиць, тротуарів, зелених зон. Водночас комунальники очищають щодня десятки сміттєвих урн. День у день рятують увесь Фастів від куп сміття лише 12 прибиральників (в основному це жінки) і чотири вантажники.

Варто лише мимохіть поспостерігати за їхньою роботою, аби зрозуміти наскільки вона нелегка. Разом з тим не відзначається вона престижністю. Тому ніхто не поспішає ставати “майстром мітли й лопати”.

Торік автопарк підприємства поповнився технікою, яка полегшила працю людей у «жовтогарячому». На вулицях стало чистіше. Але це не зняло проблему кадрового голоду.

Валерій Сидоренко, в.о директора КП ФМР «Фастів-благоустрій» бачить вихід у придбанні нової техніки. А саме, вважає він, місту, щоб у недалекому майбутньому не потонути у смітті,  потрібно як найшвидше обзавестися полі функціональним автомобілем-прибиральником. Оптимальний варіант вже підшукано.  Спецавтомобіль «IVECO», як його ще називають – «три в одному», – вакуумна підмітально-прибиральна машина (вміє пил смоктати, прибирає щітками, використовує функцію зволоження), здатна успішно замінити бригаду прибиральників, в той час її ефективність набагато вище. За годину роботи  вона приводить до охайного стану  22 тисячі кв. метри території, не здіймаючи куряви. Що ще й свідчить про її екологічні достоїнства.

Такими планами поділився з учасниками останньої апаратної наради керівник  «Фастів-благоустрою». Зауваживши в підсумку, що, звичайно ж, комунальне підприємство неспроможне самотужки сплатити понад три мільйони гривень за це чудо техніки. Тож він сподівається на підтримку і розуміння депутатів міської ради, які не менш зацікавлені у чистоті і привабливості рідного міста. Відповідне звернення до народних обранців на їхнє найближче засідання підготовлене.