Реформа медичної галузі триває, а місто готується до впровадження першого етапу проекту «Безкоштовна діагностика»

Про це на понеділковій апаратній нараді розповів головний лікар Фастівської ЦРЛ Андрій Герцун. Він повідомив, що підготовчий етап програми «Безкоштовна діагностика» включає підготовку консультативно-діагностичних центрів та поліклінік у лікарнях до переходу на новий принцип фінансування – «гроші йдуть за пацієнтом». Відтак, певна кількість діагностичних послуг буде компенсуватися лікарням Національною службою здоров’я, для пацієнтів же ці послуги стануть безкоштовними.

І хоча є інформація про те, що перший етап проекту може бути дещо відтермінованим на загальнодержавному рівні, все ж медичні заклади міста проводять підготовку до його впровадження. Так, триває процес закупівлі через систему Прозорро комп’ютерного обладнання з комплектуючими,  програмним забезпеченням та багатофункціональних пристроїв для Фастівської ЦРЛ. Для цього з міського бюджету виділено кошти в сумі 1 млн грн.

Як пояснив Андрій Васильович, придбання комп’ютерів є необхідною умовою для запровадження безкоштовних пілотних послуг, до яких входять лабораторні (дослідження крові, сечі та інструментальні (рентгенографія, УЗД діагностика), ендоскопія.