Що робити, якщо у Вас викрали номерний автознак

На сьогоднішній день багато хто з українців має автотранспортний засіб. Однак не всі водії мають місце для так званого зберігання автомобіля – гараж чи паркувальне місце. У зв’язку із чим на сьогоднішній день не поодинокі випадки викрадення номерних знаків транспортних засобів.

Як же діяти в цьому випадку.

По перше, необхідно звернутись до територіальних сервісних центрах МВС (м. Фастів, вул. Нова, 2, у приміщенні ЖЕК,  м. Біла Церква, вул. Сухоярська, 20, Києво-Святошинський р-н, с. Софіївська Борщагівка, вул. Толстого, 2).

Для відновлення викрадених/втрачених/пошкоджених номерних знаків транспортних засобів необхідно надати наступний перелік документів:

• паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) або:
  • тимчасове посвідчення громадянина України;
  • посвідка на постійне проживання;
  • посвідки на тимчасове проживання;
  • посвідчення біженця;
  • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
  • посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист;
  • ідентифікаційний код власника транспортного засобу;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;

У разі викрадення номерних знаків транспортних засобів додатково подається довідка про втрату номерних знаків, яка видається місцевим відділенням (відділом) Нацполіції.

У разі втрати номерних знаків транспортних засобів додатково подається письмове пояснення власника транспортного засобу про обставини втрати документа. У випадку, коли власником транспортного засобу являється юридична особа, подається копія висновку службового розслідування.

Крім цього, обов’язково надається працівникам сервісного центру транспортний засіб для проведення експертного огляду.

У разі, якщо ви знайшли втрачені номерні знаки транспортного знаку , то після видачі нових, знайдені вважаються недійсними та їх необхідно здати до найближчого сервісного центру МВС.