Щодо порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

• 16.04.2019

Держава вживає всіх необхідних заходів для забезпечення захисту дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів, дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, догляду за ними та возз’єднання їх із членами сім’ї, включаючи розшук, звільнення  з полону, повернення в Україну дітей, незаконно вивезених за кордон. Піклування про підростаюче покоління, підтримка сім’ї, забезпечення та захист прав дітей — пріоритетні завдання державної політики України.  Тому першочергова увага приділяється забезпеченню  найкращих інтересів дітей, а  в умовах збройного конфлікту – мінімізації негативних наслідків.

Постановою Кабінету Міністрів України від № 268 від 5 квітня 2017 р. та № 301 від 11.04.2018  затверджено Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Що потрібно знати внутрішньо переміщеним особам, які проживають на території м. Фастова, щоб отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:

1.Хто має право на отримання статусу?

Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції не досягла 18 років (повноліття), які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:

1) отримали поранення, контузію, каліцтво;

2) зазнали фізичного, сексуального насильства;

3) були викрадені або незаконно вивезені за межі України;

4) залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

5) незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;

6)зазнали психологічного насильства.

2.Який орган виконавчої влади надає статус?

Статус надається органом опіки та піклування, у тому числі за місцем реєстрації проживання/перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи, або за місцем проживання/перебування дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція, або за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування.

Для дітей,внутрішньо переміщених осіб,які проживають на території м.Фастова ,статус надається органом опіки та піклування виконавчого комітету Фастівської міської ради.

3.Куди звертатися?

Для надання статусу законний представник дитини або у разі, коли дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють, її родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра), вітчим, мачуха, представник органу опіки та піклування подають до служби у справах дітей відповідні документи.

Служба у справах дітей та сім ,ї виконавчого комітету Фастівської міської ради знаходиться за адресою: м. Фастів, пл.Соборна, 1, каб.117,телефон:6-16-73

дні і години прийому: понеділок-четвер  з 8-00 до 17-15

п»ятниця               з 8-00 до 16-00

перерва на обід    з 12-00 до 13-00.

4.Які документи потрібно надати для встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій від збройних конфліктів?

1) заява про надання статусу;

2)згода на обробку персональних даних відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”

3)копія свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

4) копія документа, що посвідчує особу заявника;

5) копія документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини або родинні стосунки між дитиною та заявником;

6) довідки про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи або документа, що підтверджує проживання/перебування дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція;

7) За обставин, передбачених у підпунктах п.6 (психологічне насильство) – висновок оцінки потреб сім’ї (особи) у соціальних послугах, підготовлений центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,який знаходиться за адресою: м. Фастів, пл. Соборна, 1, каб.108, телефон: 6-04-61

дні і години прийому: понеділок-четвер  з 8-00 до 17-15

п»ятниця               з 8-00 до 16-00

перерва на обід    з 12-00 до 13-00.

8) За обставин, передбачених у підпунктах  п.1  (отримання поранення, контузії, каліцтва)-  виписки з медичної картки дитини або консультаційного висновку спеціаліста, видані після медичного обстеження та лікування дитини в закладах охорони здоров’я та науково-дослідних установах, визначених МОЗ, із зазначенням діагнозу згідно з Міжнародною класифікацією хвороб та споріднених проблем здоров’я десятого перегляду, отриманих у період здійснення антитерористичної операції ;

9) За обставин, передбачених у підпунктах 2-5 пункту 3 Порядку:

– копії заяви про вчинення щодо дитини кримінального правопорушення або про залучення дитини до провадження як потерпілої, зареєстрованої в установленому порядку у відповідних правоохоронних органах;

– витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження (назалежно від результатів досудового розслідування) за зазначеною заявою про вчинення злочину щодо дитини в зоні воєнних дій та збройних конфліктів;

– висновок експерта за результатами судової експертизи (за наявності), проведеної в ході досудового розслідування в кримінальному провадженні, якою встановлено факти фізичного, сексуального насильства щодо дитини внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів .

1. Хто може звернутись з заявою?

– Батьки, законні представники, якщо дитині не виповнилося 14 років.

– Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати документи.

6.В який термін відбувається надання статусу?

Рішення про надання або відмову в наданні статусу приймається органом опіки та піклування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви про надання статусу за результатами розгляду комісії з питань захисту прав дитини документів.