Співробітництво з Регіональним Екологічним Центром

  • 04.04.2019

08.04.2016 Фастівською міською радою було прийнято рішення за №30-Х-VІІ про підписання Угоди про співпрацю між Регіональним Екологічним Центром для Центральної та Східної Європи (Угорщина) та містом Фастовом Київської області (Україна) в рамках проекту «Місцеві плани дій в галузі довкілля та енергетики (МПДДЕ) задля сталого розвитку, енергетичної диверсифікації та громадянської активності громад України (Україна LEAPs)», що здійснюється за підтримки Державного Департаменту Сполучених Штатів Америки та реалізується Регіональним Екологічним Центром для Центральної та Східної Європи (РЕЦ). На виконання даної Угоди про співпрацю був розроблений та затверджений рішенням Фастівської міської ради за №1-XXVIII-VII від 30.03.2017 План дій в галузі довкілля та енергетики міста Фастова на 2017-2021 роки.

В продовження плідної співпраці з РЕЦ, 30.03.2017 рішенням міської ради (№2-ХХVІІІ-VІІ) було затверджено Угоду про співробітництво щодо реалізації пріоритетного Проекту – «Модернізація котелень шляхом встановлення обладнання на альтернативному виді палива». Після представлення даного Проекту місто Фастів виграв грант в розмірі 30 000 Євро.

31.07.2017 між РЕЦ та нашим містом було укладено грантову угоду про співробітництво в рамках проекту «Місцеві ініціативи задля сталого розвитку України (LINK)», що направлений на розв’язання енергетичних проблем в громадах, за умови співфінансування містом суми не менше 50% вартості проекту. Вартість внеску містом складала – 35 075,1 Євро. Фінансувався проект Міністерством клімату і довкілля Королівства Норвегії.

Результатом успішно реалізованого проекту «Модернізація котелень шляхом встановлення обладнання на альтернативному виді палива» є встановлення теплоенергетичного обладнання – твердопаливних водогрійних котлів ARDENZ-250 на альтернативному джерелі енергії (дерев’яна тріска) в котельнях:

  • №7, яка обслуговує будівлю СЗОШ №4, – встановлено один котел із тепловою потужністю в 0,2 МВт;
  • №20, що обслуговує приміщення Фастівської міської лікарні, – встановлено два котли із загальною тепловою потужністю в 1,2 МВт.

КП ФМР «Фастівтепломережа» виконані роботи з автоматизації водогрійних котлів на суму 317,1 тис. грн. З метою забезпечення котелень тріскою з міського бюджету було виділено кошти в сумі 123,5 тис. грн. на закупівлю подрібнювача деревини з комплектуючими, а також придбано два стрічкових конвеєри для подачі сировини на суму 98,3 тис. грн.

Очікується зменшення експлуатаційних витрат, зниження собівартості вироблення теплової енергії, підвищення якості послуги теплопостачання, зменшення (заміщення) споживання імпортованого природного газу. На перспективу заплановано перевести все котельне господарство міста на альтернативні види палива і таким чином на 90-95% відмовитись від використання природного газу для вироблення теплової енергії.

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ