У Фастові про ВІЛ розкажуть «живі» книги

• 20.05.2019

Шановні містяни!

Запрошуємо вас 27 травня 2019 року на інформаційно-профілактичну акцію «ВІЛ – знати, тестуватися, допомагати!», яка відбудеться за адресою: місто Фастів, вул. Соборна, 31, громадський простір «П’ятачок демократії». Захід присвячено Всесвітньому дню пам’яті померлих від СНІДу, що відзначається кожну третю неділю травня. Мета акції – популяризація серед населення безпечного та активного способу життя, інформування щодо міфів про ВІЛ/СНІД, мотивація містян до тестування на ВІЛ і толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом.

• Спеціально для мешканців міста буде працювати жива бібліотека, де кожен зможе почути правдиві історії життя з ВІЛ та запитати у героїв будь-яку інформацію стосовно захворювання.

Спеціалісти чекають на вас з 11:00-16:00 години на акції, де розкажуть достовірну та правдиву інформацію про поширення, лікування та діагностику ВІЛ/СНІДу. Також всі охочі зможуть пройти  безкоштовне та анонімне тестування на ВІЛ в мобільній амбулаторії, отримати консультації щодо безпечної поведінки.

За даними Європейського центру з контролю та профілактики захворюваності та Європейського регіонального бюро Всесвітньої  організації охорони здоров’я, Україна залишається однією із країн, де продовжує зростати кількість нових випадків інфікування ВІЛ та смертей від СНІДу. На початок 2019 року Україна посідає одне з перших місць серед країн Європи за кількістю людей, які живуть з ВІЛ. Оціночні дані налічують  – 237 000 осіб,  більш ніж 40% з яких не знають про свій ВІЛ-статус.

Станом на 1 травна 2019 року на диспансерному обліку в місті Фастів перебувають 257 осіб,  які живуть з ВІЛ, 229 з них – приймають АРТ. Тільки в цьому році ВІЛ виявлено у 8 жителів міста.

Захід організовує ВБО «Конвіктус Україна» спільно з Фастівським міським центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, Фастівською міською радою, Молодіжною радою в місті Фастів та БО «Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю (ВОЛНА)». Технічну підтримку акції надає МБФ «Альянс громадського здоров’я» та AHF Ukraine.

«Конвіктус Україна» – організація, яка створює ефективні сервіси громадського здоров’я та підтримує вразливі категорії населення. Щорічно організація охоплює послугами профілактики ВІЛ більше 28 000 осіб із числа груп ризику. Також ВБО «Конвіктус Україна» проводить близько 23 000 тестувань на ВІЛ-інфекцію та надає супровід до диспансеризації у зв’язку з ВІЛ та отриманню лікування (АРВ-терапії, у тому числі послуги з формування прихильності до її прийому) більше 900 особам на теренах м. Києва та Київської області. Щороку профілактичними акціями «Конвіктус» охоплює більше 500 осіб із числа загального населення.

Контактна особа: Олександр Волонтирь, 063-055-85-90