У Фастові стартував Європейський тиждень місцевої демократії

• 15.10.2019

Тема тижня «Місцева демократія: територія довіри».

Вже третій рік поспіль наше місто долучається до його відзначення. Цього року впродовж тижня заплановані наступні заходи :

15 жовтня – День молодіжного самоврядування у виконавчому комітеті Фастівської міської ради;

16 жовтня, 12:00-14:00, міський парк культури та відпочинку ім. Ю. Гагаріна – пізнавальний квест для учнів початкових класів;

17 жовтня, 15:00-17:00, міський Палац культури – благодійний фестиваль “Світ у твоїх долонях”, приурочений 3-х річчю НРЦ «Крила надії»;

18 жовтня – тренінг для представників учнівського самоврядування «Дизайн мислення» (10:00), а також практичний семінар для представників Громадської ради «Сучасний медіадискурс: сучасні технології управління масовою свідомістю» (14:00, Фастівський державний краєзнавчий музей);

19 жовтня, 16:00 – громадський демократичний простір «П’ятачок демократії» запрошує гостей на «Осінню здибанку»;

25 жовтня, 10:00, Фастівський державний краєзнавчий музей –  круглий стіл «Вплив органів самоорганізації населення на формування довіри до місцевої влади», а також ділова гра Ради Європи «Країна гідності. Вивчення соціальних прав через освіту з прав людини».

КОРИСНО ЗНАТИ

Фастів отримував нагороду “12 зірок” від Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи двічі. Ця відзнака присвоюється містам, які демонструють значні досягнення  місцевої влади у залученні громади до розвитку місцевої демократії та приєднується до Європейського тижня місцевої демократії.

ІНФОРМАЦІЙНО

Відповідно до Указу Президента України «Про Європейський тиждень місцевої демократії» №922/2007 від 27.09.2007 року офіційний старт Європейського тижня місцевої демократії відбувся 15 жовтня 2007 року під час проведення у Валенсії (Іспанія) 15-ї сесії Конференції європейських міністрів, відповідальних за місцеве і регіональне управління.

Європейський тиждень місцевої демократії є щорічною європейською подією, що включає одночасно національні і місцеві заходи, які проводяться місцевими органами влади всіх держав-членів Ради Європи для поширення інформації про місцеву демократію і сприяння ідеї демократичної участі на місцевому рівні.

Радою Європи на початку кожного року визначається провідна ідея/тематика для заходів Тижня.

Головною метою є активізація процесів розповсюдження інформації щодо принципів, надбань та досягнень функціонування місцевої демократії в Україні та Європі, сприяння обізнаності населення щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залученню громадян до прийняття управлінських рішень, надання можливостей для ознайомлення з роллю Ради Європи та інших інституцій спільної Європи в області розвитку місцевої демократії.

Відповідно до принципів демократичного розвитку забезпечення вільне отримання інформації стосовно можливостей участі громадян у суспільно-політичному житті їх міст та регіонів є головною передумовою здійснення ефективного та дієвого управління на місцях.

Завданням Тижня є розповсюдження інформації про діяльність місцевих органів влади, ознайомлення громадян з основними принципами їх роботи, привернення уваги населення селищ, міст та регіонів до того, що їхня участь у місцевих справах є найважливішим чинником життєздатності демократії, поширення інформації про різні форми та можливості участі в прийнятті рішень на місцевому рівні активно сприяє розширенню участі населення у соціальному, культурному, економічному та політичному житті.

Проведення таких заходів на місцях під єдиним «гаслом» на всьому континенті має підсилити розуміння того, що «місцевий» і «європейський» підходи до здійснення самоврядування не протистоять один одному, а взаємно один одного доповнюють. Місцева демократія є загальною європейською цінністю та повинна спиратися на кращі досягнення та практики в галузі управління та демократії.