У Фастові відбулося обласне засідання педагогічної студії

• 18.02.2020

Козацтво – це золота скарбниця духовного надбання наших предків, носій українського смаку, досвід високого рівня військової майстерності. Творче відродження культурно-освітніх і виховних козацьких традицій можливе тільки через пізнання історії свого народу. Тому темою  засідання обласної педагогічної студії  «Козацько-лицарське виховання дітей дошкільного віку» стала «Організація міні-музеїв в умовах закладу дошкільної освіти».

14 лютого заклад дошкільної освіти №  10 «Малятко» вдруге зустрів педагогів Київської області на засіданні педагогічної студії. Старший викладач кафедри педагогічної майстерності, методист навчально-методичного кабінету дошкільної освіти  КОІПОПК Ольга Педько привітала учасників та ознайомила з планом роботи педстудії. Директор ЗДО № 10 «Малятко» Наталія Бадзюк презентувала досвід роботи закладу з реалізації стратегії національно-патріотичного виховання дітей та організації міні-музеїв в умовах закладу дошкільної освіти.  Методист Фастівського центру військово-патріотичного виховання «Гарт» Наталія Шапошник повідомила про витоки виховання лицарського духу у маленьких козачат.

Присутні переглянули відеофрагменти роботи з дітьми на різних етапах проєкту та інтегроване заняття «Фастів – місто козацької слави» (екскурсія по краєзнавчому міні-музею ЗДО), яке провели вихователі І.Поп та Я.Мандзяк, музичний керівник Р.Стрельбіцька.

Яскравим творчим наповненням засідання стало декламування педагогами закладу творів Т.Г.Шевченка часів перебування поету на Фастівщині під музичний супровід бандуристки  й та  викладача Фастівської музичної школи Вікторії Ткачук.

Цікавим для дітей та дорослих став виступ козаків Фастівського куреня українського козацтва Олега Чернишенка та Олександра Максименка, які розповіли та продемонстрували особливості козацького одягу та військової зброї. Діти мали змогу потримати козацьку зброю та дізнатися про хитрощі військової стратегії.

Підсумком засідання була змістовна екскурсія по видатним місцям історії козацької слави Фастівщини.