У Фастові запрацювала програма «Доступні кредити 5-7-9%»

Державна кредитна програма “Доступні кредити 5-7-9%” запроваджена за ініціативи Президента України та Прем’єр-Міністра України з метою спрощення доступу мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування.

«В рамках програми підприємці можуть отримати кредит (або кілька кредитів) на розвиток бізнесу терміном до 5 років в сумі до 1,5 млн грн (по всій групі пов’язаних осіб за весь період дії програми). При цьому держава компенсує підприємцю частину відсотків за кредитом – ставки складають від 5 до 9% річних в залежності від кількості створених робочих місць з можливістю щоквартального зниження відсоткової ставки», – про це повідомила на апаратній нараді Наталія Бабська Олександрівна, начальник управління економіки та міжнародного співробітництва.
Як стати учасником програми:
• необхідно мати (або відкрити) рахунок в одному з банків, що бере участь у програмі, як ззазначено в урядовій довідці, кредити будуть видаватися не лише державними, а й приватними банками.
Хто може бути учасником програми:
• Юридичні особи без частки держави в статутному капіталі, учасники (засновники) й кінцеві бенефіціарні власники (контролери) яких є фізичними особами – резидентами України, та фізичні особи – підприємці, які є резидентами України та відповідають таким вимогам:
• строк ведення діяльності – понад 1 рік;
• сукупний річний дохід за рік за групою пов’язаних осіб – не більше ніж 50 млн грн;
• середня кількість найманого персоналу за групою пов’язаних осіб – не більше 50 осіб.
Позики за програмою “Доступні кредити 5-7-9%” можуть видаватися на:
• придбання і/або модернізацію основних засобів, а також об’єктів нерухомості й транспортних засобів, які будуть використовуватися в комерційних і виробничих цілях;

• здійснення будівництва, реконструкції, ремонту в приміщеннях, в яких ведеться основна господарська діяльність (крім офісних приміщень).

За програмою “Доступні кредити 5-7-9%” позичальник не буде отримувати кредитні кошти на свій рахунок, відкритий в банку. Кошти будуть перераховуватись банком-партнером безпосередньо на рахунок постачальника основних засобів або послуг, що будуть придбані в рамках реалізації інвестиційного проекту.

Як взяти участь у програмі:

• перевірити себе на відповідність критеріям програми. Для цього заповнити реєстраційну форму на сайті програми або уточнити подробиці у відділенні банку-партнера;
    • у разі відповідності – подати заявку на отримання кредиту до одного з банків-партнерів та пройти кредитну оцінку;
    • банк встановить остаточну відповідність підприємства та інвестиційного проєкту критеріям програми і можливість отримання кредиту.

На що звертає увагу банк-партнер при проведення остаточної оцінки підприємства для участі у програмі:
• банк звертає увагу на відповідність ММП та інвестиційного проєкту критеріям; програми;
• реалістичність бізнес-плану;

• кредитоспроможність ММП, в рамках якого банк-партнер перевіряє його кредитну історію;
    • спроможність обслуговувати заборгованість за кредитним договором з урахуванням грошових потоків, що буде генерувати проєкт.
    Як будуть надаватись кредитні кошти позичальнику:
    • позичальник не буде отримувати кредитні кошти за програмою на свій рахунок, відкритий в банку-партнері;
    • кредитні кошти, у відповідності до умов програми, будуть перераховуватись банком-партнером безпосередньо на рахунок постачальника основних засобів або послуг, що будуть придбані в рамках реалізації інвестиційного проекту ММП.
    Скільки кредитів і на яку суму я можу отримати протягом реалізації програми:
    • мікро- або мале підприємство може отримати декілька кредитів, але їх загальна сума не може перевищувати 1,5 млн грн;
    • дана вимога поширюється і на групу пов’язаних з підприємством контрагентів, які сумарно не можуть отримати кредитів на суму більше ніж 1,5 млн грн;
    • уряд України прагне забезпечити рівний та широкий доступ якомога більшої кількості мікро- та малих підприємств до державної підтримки.
    Довідка:
    • Держава компенсує різницю між комерційною відсотковою ставкою та кінцевою ставкою для позичальника в рамках цієї програми.
    • Учасникам, яким не вистачає застави для участі в програмі, також надається можливість отримати кредитну гарантію (за додаткову оплату у розмірі 0,5% від вартості застави, якої бракує).
    • Умови програми обмежують комерційну ставку на рівні не більше 22%.
    • Умови програми вимагають від учасника внесення власного капіталу не менше 20% (для діючого бізнесу), 30% (для початківців), що забезпечує вищий відсоток успішності бізнесу.