В Україні розпочалася осіння кампанія з імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу за допомогою авіатранспорту

• 12.09.2019

Фастівськоге районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Київській області повідомляє, що на території Фастівського району розпочинається планова пероральна імунізація диких та бродячих м’ясоїдних тварин проти сказу. Кампанія проводитиметься із залученням авіації з кінця вересня до початку жовтня. Розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину, здійснюватиметься з метою збереження стабільної епізоотичної ситуації зі сказу в лісових та сільськогосподарських угіддях.
Фастівчани, які опинились за територією міста і побачили принаду (розмір із сірникову коробку) або літак, що розкидає принади, можуть не хвилюватися. Прохання в жодному випадку не чіпати брикети та не переносити їх.

Довідково

Сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.