Відбулося засідання комісії із запобігання різкому зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників

• 08.04.2019

4 квітня під головуванням першого заступника міського голови Олени Зикової відбулося засідання спеціальної комісії із запобігання різкому зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників.

Участь в засіданні комісії взяли: заступник начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради Юрій Болілий, заступник начальника фінансового управління виконавчого комітету Фастівської міської ради Катерина Скурська, начальник Фастівської ДПІ Васильківського управління ГУ ДФС у Київській обл. Олександр Міщенко, голова комісії з припинення діяльності Фастівського об’єднаного управління ПФУ Київської області Ірина Ларіна, начальник Фастівського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській обл. Ірина Ткач, головний державний інспектор ГУ Держпраці у Київській обл. Вікторія Шандурська, посадові особи Фастівської міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості та посадові особи інших органів державної виконавчої влади.

На засіданні комісії було розглянуто питання про заплановане вивільнення працівників Фастівського об’єднаного управління ПФУ Київської обл.

Як було з’ясовано членами комісії, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 628 «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України», проходить реорганізація органів ПФУ по всій території країни. Фастівське об’єднане управління ПФУ Київської обл. не є виключенням. Тому реорганізація проходить і в цій установі. Тобто пенсіонерам міста Фастова послуги як надавалися так і будуть надаватися, але установою під іншою назвою.

За результатами розгляду комісією було прийнято ряд рішення та надано ряд конкретних доручень.

Зокрема, рекомендовано голові комісії з припинення діяльності Фастівського об’єднаного управління ПФУ Київської області при реорганізації установи суворо дотримуватися норм чинного законодавства України та звернути особливу увагу на дотримання прав та законних інтересів жінок, які знаходяться у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами та у відпустках по догляду за дитиною, адже відповідно до ч. 3 ст. 184 КЗпП України звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням.

УСЗН