ВІЛ-знати, тестуватися, допомагати!

27 травня на території громадського простору «П’ятачок демократії» проведено акцію «ВІЛ-знати, тестуватися, допомагати!». Захід присвячувався Всесвітньому дню пам’яті померлих від СНІДу, що відзначається кожну третю неділю травня. Мета акції – популяризація серед населення безпечного та активного способу життя, інформування щодо міфів про ВІЛ/СНІД, мотивація містян до тестування на ВІЛ і толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом. Організатори акції ВБО «Конвіктус Україна» та Фастівський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Цього дня фастівчани отримали можливість з перших уст дізнатися історії людей, які зіштовхнулися з ВІЛ/СНІДом. Спеціально для мешканців міста працювала жива бібліотека, де кожен зміг почути правдиві історії життя з ВІЛ та запитати у героїв будь-яку інформацію стосовно захворювання. Спеціалісти розповідали достовірну та правдиву інформацію про поширення, лікування та діагностику ВІЛ/СНІДу. Також охочі проходили  безкоштовне та анонімне тестування на ВІЛ в мобільній амбулаторії, отримували консультації щодо безпечної поведінки.

Фастівчани активно долучились до акції. На всіх бажаючих пройти експрес- тестування не вистачило тестів, а їх було 200 штук. Але організатори запевняють, що подібні заходи проходитимуть у місті регулярно, тож активність жителів міста буде надалі врахована.

 

    БІЛЬШЕ НОВИН

    ДИВИТИСЬ