З метою подолання фактів «соціального шахрайства» на території міста  

26 вересня     2019 року в адміністративному приміщенні Фастівської міської ради під головуванням першого заступника міського голови Олени Зикової  відбулося чергове  засідання міської комісії з питань дотримання вимог законодавства про працю, легалізації виплати заробітної плати, зайнятості населення та трудових відносин з найманими працівниками.

Участь у роботі комісії взяли: заступник начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради Юрій  Болілий, головний державний інспектор ГУ Держпраці у Київській обл. Вікторія Шандурська, начальник відділу державної виконавчої служби Фастівського міськрайонного управління юстиції Головного територіального управління юстиції у Київській обл. Марина Василенко, начальник Фастівського відділення виконавчої дирекції Фонду  соціального страхування  України у Київській обл. Ірина Ткач, начальник  Фастівського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян ГУ ПФУ у Київській обл. Ірина Ларіна, головний спеціаліст з питань експертизи умов праці, альтернативної служби та взаємодії з соціальними фондами УСЗН  виконавчого комітету Фастівської міської ради Ірина Головчук,   посадові особи Фастівської міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості, місцевих органів державної виконавчої влади та виконавчого комітету Фастівської міської ради, в компетенцію яких входить питання легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення на території міста.

На засідання комісії були запрошені  суб’єкти  господарювання (керівники підприємств, установ та організацій, фізичні особи – підприємці, що  використовують найману працю), які відповідно до даних ПФУ нараховували заробітну плату менше мінімальної та  у яких відбулося зменшення кількості найманих працівників, а також ті,  у яких під час проведення вивчення стану дотримання законодавства про працю, яке проводилося відповідно до розпорядження міського голови № 290 од. від 04.09.2019р.  «Щодо проведення обстеження закладів громадського ( ресторанного харчування)», виявлені порушення норм чинного трудового законодавства України та суб’єкти господарювання, у яких об’єм робіт не відповідає кількості найманих працівників.

Розпочинаючи засідання комісії, перший заступник міського голови Олена Зикова зазначила: «Захист конституційних прав громадян у сфері трудових правовідносин є пріоритетним завданням виконавчого комітету Фастівської міської ради. На території міста проводиться активна робота щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яку спільно проводять посадові особи управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради, ГУ Держпраці у Київській обл., Фастівської ДПІ Васильківського управління ГУ ДФС України у Київській обл. та Фастівського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян ГУ ПФУ у Київській обл.

Так, протягом  2019 року на території міста активно проводилася інформаційно – роз’яснювальна робота, здійснювалися превентивні заходи, направлені на легалізацію               незадекларованої праці, рейдовою мобільною робочою групою з питань оплати праці та зайнятості населення при виконавчому комітеті Фастівської міської ради здійснювалися обстеження суб’єктів господарювання на предмет виявлення фактів використання праці неоформлених працівників.  Тобто виконавчим комітетом Фастівської міської ради та іншими органами державної виконавчої влади вживалися всі заходи для того, щоб донести до роботодавців інформацію щодо недопустимості використання праці неоформлених працівників .

Від тепер у зв’язку із прийняттям  21 серпня 2019 року постанови Кабінету Міністрів України № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», виконавчим комітет Фастівської міської ради спільно з ГУ Держпраці у Київській обл. будуть проводитися інспекційні відвідування на предмет виявлення фактів використання не задекларованої праці роботодавцями міста.

Продовжуючи розмову, головний державний інспектор ГУ Держпраці у Київській обл. Вікторія Шандурська ознайомила присутніх із положеннями постанови Кабінету Міністрів України № 823 від 21 серпня 2019 року «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», звернувши особливу увагу на підстави для проведення інспекційних відвідувань з питань дотримання законодавства про працю та на повноваження  інспекторів праці ГУ Держпраці у Київській обл. та інспекторів праці виконавчих органів міст обласного значення та ОТГ. Також вона повідомила присутніх про те, що для виявлення фактів не задекларованої праці  при ГУ Держпраці у Київській обл. створена постійно діюча мобільна робоча група, яка проводить перевірки роботодавців з питань дотримання законодавства про працю  по всіх районах та містах Київської області.

Так в результаті цієї роботи, на підприємстві ТОВ « Тетіївський пряник», було задокументовано факт використання незадекларованої праці  12 найманих працівників, в результаті чого ГУ Держпраці у Київській обл.  винесено  постанову щодо накладання на вищевказане підприємство  штрафних санкцій у розмірі 1 мільйон 502 тисячі 280 гривень за неоформлення трудових відносин.

На іншому підприємстві – ТОВ « Гриби України», яке знаходиться на території Білоцерківського району, задокументовано факт використання незадекларованої праці  18 найманих працівників. ГУ Держпраці у Київській обл. винесено  постанову щодо накладання на вищевказане підприємство штрафних санкцій у розмірі 2 мільйони 253 тисячі 420 гривень за неоформлення трудових відносин.

Постійно діюча мобільна робоча група в будь – який момент може завітати і до Фастова. Тому головний державний інспектор не радила нікому порушувати конституційні права громадян та використовувати незадекларовану працю бо штраф за використання праці неоформлених працівників, розмір якого складає  125 тис.  190 грн.,  накладається незалежно від того чи усунуто порушення чи ні.

Заступник начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради Юрій Болілий ознайомив присутніх із роботою, яка проводиться управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради щодо виявлення фактів використання незадекларованої праці в рамках виконання розпорядження міського голови № 290 од. від 04.09.2019 « Щодо проведення обстеження закладів громадського ( ресторанного харчування)» та ознайомив присутніх із новим порядком взаємодії управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради та ГУ Держпраці у Київській обл. щодо подолання фактів                    «соціального шахрайства» на території міста який розроблений за пропозицією першого заступника міського голови Олени Зикової .

Комісія в результаті своєї роботи детально вивчела надані документи, суб’єктам господарювання було рекомендовано в найменший термін усунути виявлені порушення, про що повідомити ГУ Держпраці у Київській обл. та управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради та прийнято рішення щодо проведення інспекційних відвідувань з питань дотримання законодавства про працю стосовно деяких суб’єктів господарювання..

Інф.: УСЗН  виконавчого комітету

                                                                                             Фастівської міської ради

 

 

 

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ