Заглянути у майбутнє

  • 25.06.2019

Щороку перед випускниками шкіл постає проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраної дороги зараз залежить багато в чому те, як складеться життя потім. Професія визначить у майбутньому соціальний статус, і затребуваність у житті, і навіть рівень матеріального добробуту. Як налагоджена організація інтегрованого пізнання професійно орієнтованої освіти у школах міста, яка була одним  із пріоритетних напрямків роботи  управління освіти в  цьому навчальному році,  розповіла на апаратній нараді начальник цієї установи Н. Єриш.

Доповідь було розпочато з цитати відомого філософа Сенеки, який ще в давнину зазначив: «Якщо людина не знає, до якої гавані вона прямує,  для неї жоден вітер не буде попутним».   Освітяни усвідомлюють, зазначила Наталія Леонідівна, що сьогодні дуже важливо спрямувати та на надати учням психолого-педагогічну підтримку в проектуванні ними варіантів продовження навчання у профільних класах старшої школи та установах професійної освіти.

Досвід роботи з випускниками шкіл показує, що більшість з них під впливом різних факторів обирають майбутню спеціальність, яка є привабливою зовні (рівень заробітної плати, назва, престижність, приклад успішних фахівців справи, імідж установи і т. ін.). Але вибір справи до душі — процес тривалий, він має спиратися на достовірну інформацію та на точну оцінку своїх можливостей і здібностей. Особливо нелегко випускникам шкіл, яким належить зробити перший у своєму житті важливий вибір.

Щоб допомогти фастівським школярам у виборі напряму подальшої професіоналізації  впродовж  року, окрім традиційних форм профорієнтаційної роботи, в рамках проекту «Шлях до професії»  спеціалістами управління освіти та Центру інноваційних освітніх технологій велась активна робота щодо налагодження співпраці із навчальними  закладами вищої освіти. З цією метою   укладено угоди про співпрацю з навчальними закладами – Київський національний університет  імені Т. Шевченка, Національний авіаційний університет,  Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова та Київський національний економічний університет  ім. Вадима Гетьмана.

Глибше впізнати майбутній фах, ознайомитись з умовами навчання змогли впродовж навчального року 20 учнів 9 – 11 класів (НВК №7, 9 та 12), які були слухачами наукових профільних шкіл інституту журналістики , інформаційних технологій та історичного факультетів Київського  національного університету імені Т. Шевченка.

Переконатись у своєму призначенні допомогло випускникам  шкіл міста запрошення на свято «Шлях до зірок» та на День відкритих дверей до Національного авіаційного  університету,  де вони також взяли участь у зимовій сесії наукової економічно-математичної школи та стали учасниками майстер – класу «Хімічне шоу – демонстрація експериментів», який провів асистент кафедри хімії та хімічних технологій НАУ Сергій Приймаченко

Розкрити свій потенціал 56 випускників шкіл мали змогу, беручи участь у профорієнтаційному економіко – математичному турнірі, проведеному  викладачами Київського національного економічного університету  ім. Вадима Гетьмана  спільно з працівниками ЦІОТу.

Ставши слухачами  наукової школи фізико – математичного факультету Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут  ім. Ігоря Сікорського», 8 учнів НВК № 9 переконалися, чи не помилитися з вибором професії, а випускники НВК №2  перевірили своє  покликання, пройшовши навчання на базі наукової школи природничого факультету Національного університету «Києво – могилянська академія».

Заглянути у майбутнє змогли в травні 10 учнів НВК № 2, які у Національному  педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова відвідали День відкритих дверей та ознайомилися з роботою  факультетів «Спеціальної та інклюзивної освіти», «Педагогіки та психології»,  «Природничо-географічної освіти та екології». Ще 52 учня (8 – 11-х класів) цього навчального закладу в рамках співпраці протягом року відвідували  профорієнтаційні заходи, що проводились в  Національному університеті харчових технологій.

Традиційними стали зустрічі учнів випускних класів із викладачами Київського національного університету культури і мистецтв.

Віриться,  що для учнів, а особливо випускників,  ці заходи були корисними у визначенні місця подальшого навчання  та вибору професії. Кажуть, не буває поганих працівників, є люди, які взялися не за своє. Тому робота професійно орієнтованої освіти у школах міста, як наголосила начальник управління освіти, активно продовжуватиметься. У найближчих планах наступного навчального року на базі ЦІОТ відкриття Університету майбутнього педагога, в якому вже виявили бажання навчатись 20 школярів міста. Фінансовій освіченості та свідомому вибору професії сприятиме проведення тренінгів адміністрації Приватбанку з нашими учнями.

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ