• 29.09.2020

Виконавець заходів відстеження – сектор раціонального використання майна.

Цілі прийняття акта: врегулювати організаційні відносини, пов’язані з передачею в оренду майна, що є власністю територіальної громади міста Фастів, встановити однозначне формулювання порядку прийняття рішень  конкурсною (орендною) комісією щодо оренди комунального майна, створити прозорий механізм надання в оренду об’єктів права комунальної власності, як правило, на конкурсних умовах, розширити можливості суб’єктів господарювання (юридичних та фізичних осіб-підприємців) у набутті права оренди комунального майна, а також підвищити ефективність використання комунального майна та надійності його експлуатації;

Строк виконання заходів з відстеження – 10 днів (07.09.20–17.09.20 р.)

Тип відстеження заходів – повторне.

Заходи, які були виконані з відстеження результативності – вивчення Законів України «Про оренду державного та комунального майна», «Про місцеве самоврядування в Україні», а також інших нормативно-правових актів, щодо визначення правомірності встановлення механізму надання в оренду об’єктів права комунальної власності.

Метод відстеження результативності – аналіз відповідно до статистичних даних.

Аналіз отримання значень показників результативності

Відповідні відстеження будуть проводитись шляхом аналізу статистичних даних, виконавцем яких є сектор раціонального використання майна.

Кількісні та якісні значення показників результативності

Для відстеження результативності регуляторного акта були визначені такі показники результативності:

Показники результативності 2017 р. 2018 р. 2019 р.
1 Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія даного регуляторного акту (кількість існуючих орендарів), (осіб) 54 69 83
2 Загальні надходження до бюджету міста коштів від сплати оренди комунального майна (тис.грн.): 140284,38 125273,91 146473,28
3 Час, що витрачатиметься суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта, години на 1 суб. 2 2 2
4 Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акту, % 100 100 100

** Відповідно до ч. 5 ст. 12 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» регуляторні акти, прийняті органами та посадовими особами місцевого самоврядування, офіційно оприлюднюються в засобах масової інформації.

Таким чином, рівень поінформованості суб’єктів господарювання (орендарів) та громадян міста з основних положень акта очікується на рівні 100% за рахунок оприлюднення регуляторного акту в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Фастівської міської ради та її виконавчого комітету – fastiv-rada.gov.ua у розділі «Регуляторна політика».

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

Регуляторний акт має певний ступінь досягнення визначених цілей та направлений на врегулювання відносин між суб’єктами господарської діяльності та органами місцевого самоврядування. Даний документ пройшов процедуру регуляторної політики, при його підготовці були враховані побажання та пропозиції суб’єктів господарювання, відповідно розмір деяких орендних ставок було зменшено, а саме для творчих спілок, релігійних, громадських та благодійних організацій.

Прийняття даного регуляторного акту забезпечило врегулювання організаційних відносини, пов’язаних з передачею в оренду майна, що є власністю територіальної громади міста Фастів. Оцінку результатів реалізації регуляторного акта та ступінь досягнення визначених цілей буде здійснено при проведені періодичного відстежень результативності регуляторного акта згідно вимог ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Перший заступник міського голови                               О.Б.Зикова

Секретар міської ради                                                      С.А.Ясінський