Звітував відділ з питань праці

• 20.08.2019

На щопонеділковій апаратній нараді про роботу з питань легалізації виплати заробітної плати на території міста за вісім місяців  поточного року звітував відділ з питань праці управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради. Начальник цієї структури Юрій Болілий  розповів, що діяльність здійснювалась  у трьох  напрямках:  нормативно – правове забезпечення роботи з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення; превентивні заходи; заходи державного контролю.

Як зазначив доповідач, робота підпорядковувалась основній меті – створенню ефективної системи контролю за дотриманням законодавства про працю та безумовному забезпеченню законних  прав та інтересів як юридичних та фізичних осіб, так й інтересів територіальної громади.

Для її безумовного досягнення працівники відділу за звітний період провели  168 превентивних заходів, які спрямовувались на легалізацію виплати заробітної плати та зайнятості населення на території міста, у  14 – ти суб’єктів господарювання було промоніторино стан оформлення трудових відносин, а у 10 – ти суб’єктів господарювання – стан дотримання державних  мінімальних гарантій в оплаті праці. Також внесені зміни до Програми з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Зокрема, розпорядникам  коштів міського бюджету при проведенні робіт та закупівлі товарів за бюджетні кошти  заборонено підписувати угоди на виконання робіт ( отримання послуг, проведення закупівлі товарів за бюджетні кошти та ін…) з суб’єктами господарювання, незалежно від форми власності, які використовують незадекларовану  найману працю або нараховують своїм працівникам заробітну плату за повністю відпрацьований час менше встановленого чинним законодавством України рівня.

Також на засіданнях дозвільної комісії з організації торгівлі, розміщення сезонних об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг при виконавчому комітеті Фастівської міської ради, запроваджена практика перевірки  у суб’єктів господарювання (які звертаються для отримання дозволів) щодо  наявності укладених трудових договорів. На території міста Фастова, продовжує свою роботу міська   комісія  з питань дотримання вимог законодавства про працю, легалізації виплати заробітної плати, зайнятості населення та трудових відносин з найманими працівниками, де розглядаються питання порушення роботодавцями міста законодавства про працю, а також, її робочий орган – рейдова робоча група з питань оплати праці та зайнятості населення. Та діє Програма з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення на території міста Фастова, яка затверджена рішенням Фастівської міської ради № 15 – LIV – VI від 03.07.2014 ( із змінами та доповненнями).

Все це в комплексі призвело до того, що роботодавцями міста укладено 828 трудових угод з найманими працівниками.